Wrocławscy muzycy pomogą zwierzakom

Ewa Zając, BT | Utworzono: 2017-09-13 11:20 | Zmodyfikowano: 2017-09-13 11:20
A|A|A

Od września na dobre rozkręca się akcja "Muzyka pomaga zwierzakom". Jej pomysłodawczyni wrocławska wokalistka Agata Kazimierzak znana w kręgach muzyki reggae jako Rastamama, działająca m.in. w takich formacjach jak Mazari, Gradu Minimo czy Jabbadubb z tą ideą nosiła się od pewnego czasu. Teraz przyszła pora na konkrety. Właśnie zaczęto zbieranie piosenek, które znaleźć się mają na specjalnej płycie:

- Żeby sprzedawać przede wszystkim tę płytę po to, żeby zysk z niej szedł na pomoc zwierzętom. Następnie pod koniec czerwca otworzyć sezon festiwalowy dużym koncertem pod tytułem "Muzyka pomaga zwierzakom" i zaprosić te zespoły, które nagrały utwory

Dochód ze sprzedaży płyty ma być w całości przeznaczony na pomoc potrzebującym zwierzętom. Akcję zwieńczy planowany na czerwiec festiwal, na którym zagrają artyści biorący w niej udział.

 "Muzyka pomaga zwierzakom" to akcja, która ma zmobilizować ma dolnośląskie środowisko muzyczne. Agata zachęca muzyków z naszego regionu do wspólnego działania:

- Napiszcie utwór o zwierzętach, dla zwierząt, jak chcecie. To może być piosenka wesoła, smutna. Czy to jest reaggae czy to jest pop czy jakikolwiek inny rodzaj muzyki. Chodzi też o tolerancję muzyczną bo to też jest bardzo istotne. Stwórzmy taką płytę mieszaną, to też bardzo zbliża ludzi.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama