MŚ: Brąz Kwiatkowskiego w jeździe drużynowej na czas. Drużyna z Polkowic ósma

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-17 17:43 | Zmodyfikowano: 2017-09-17 18:01

Michał Kwiatkowski wraz z brytyjską drużyną Sky zajął trzecie miejsce w jeździe drużynowej na czas. Złoto wywalczyła niemiecka ekipa Sunweb, która o osiem sekund wyprzedziła amerykański BMC. Kolarze Sky stracili do mistrzów świata 22 sekundy.

Z dobrej strony pokazała się grupa CCC Sprandi Polkowice, która zajęła ósme miejsce (1:44 min. straty do zwycięzcy) i wyprzedziła cztery grupy z licencjami World Tour: Katiuszę, Bora-Hansgrohe (z pochodzącym z Ołway Maciejem Bodnarem w składzie), Astanę oraz Trek-Segafredo. Dolnośląski zespół jechał w składzie: Marcin Białobłocki, Jonas Koch, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Mateusz Taciak i Jan Tratnik. W stawce było łącznie 17 zespołów. Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

Najważniejszym wydarzeniem mistrzostw świata będzie wyścig elity mężczyzn. 24 września jednym z głównych faworytów będzie Michał Kwiatkowski. Polak chce odzyskać koszulkę mistrza świata, którą zdobył już w 2014 roku w Ponferradzie