Świdnica: Marihuana ukryta w... wiaderku po karmie dla psa

Bartosz Tomczak, mat. prasowe | Utworzono: 2017-09-18 18:40 | Zmodyfikowano: 2017-09-18 13:28
Świdnica: Marihuana ukryta w... wiaderku po karmie dla psa - fot. Dolnośląska Policja
fot. Dolnośląska Policja

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 26-letniego mieszkańca Świdnicy podejrzanego o nielegalną uprawę konopi, a także posiadanie i handel środkami odurzającymi.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w wiaderku po karmie dla psa, którego mężczyzna nie posiadał, reklamówkę w środku, której znajdowały się woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu potwierdzono, że zabezpieczona substancja, to marihuana.Okazało się, że podejrzany posiadał narkotyki w ilości, z której można było uzyskać blisko 2,2 tys. porcji handlowych. Na miejscu zabezpieczono także wagę oraz metalowy ręczny młynek do mielenia suszu marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają m.in. czy mężczyzna handlował także narkotykami. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie środków odurzających grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznej ilości nawet do lat 12.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.