WAŁBRZYCH – studiuj, pracuj, mieszkaj!

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-09-18 17:42 | Zmodyfikowano: 2017-09-18 15:02
WAŁBRZYCH – studiuj, pracuj, mieszkaj! - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Głównym celem programu jest wspólne promowanie miasta jako miejsca dobrego do rozwijania swoich umiejętności i kariery. PWSZ jako uczelnia kształcąca praktycznie chce też pokazać konkretną drogę rozwoju na różnych etapach. Współpraca rozpocznie się od wspólnych wyjazdów na targi - mówi Edward Szewczak rzecznik uczelni:

- Jest to pierwszy tego typu projekt w Wałbrzychu, ale i jeden z pierwszych w Polsce jeśli chodzi o angażowanie uczelni, razem z fabryką i gminą, jeśli chodzi o wspólną promocję. 

Program jest też otwarty na obcokrajowców. Studiując na uczelni mogą otrzymać pozwolenie na pracę w naszym kraju. Kończąc wybrany kierunek studiów - pozwolenie staje się bezterminowe i dotyczy całego terenu Unii.

Ostatnie miesiące pokazują rosnący problem z pozyskaniem pracowników do firm. W niektórych przypadkach nie pomagają nawet podwyżki wynagrodzenia. Andrzej Gajdziński - dyrektor NSK uważa, że wspólna inicjatywa może pomóc:

- Promocja samego Wałbrzycha jest dla nas również bardzo istotna. Bardzo nam zależy na tutejszych wykształconych kadrach, ale i na przyjeździe nowych ludzi. 

Wkrótce pierwszy wspólny wyjazd na targi. Na początek Dolny Śląsk. A docelowo targi zagraniczne. Powstanie też wspólny profil facebookowy ukazujący efekty współpracy. Projekt jest dostosowany do planów rozwoju realizowanych przez Ministerstwo Edukacji. Uczelnia nawiązuje więc współpracę z lokalnymi firmami - i jak podkreślają jej władze - kształci praktycznie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.