Noc Laboratoriów odbyła się po raz trzeci we Wrocławiu

materiały organizatora | Utworzono: 2017-10-15 13:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-19 20:51
A|A|A

W 2015 i 2016 roku na nocne zwiedzanie wyruszyło w sumie ponad 8000 osób! Rok temu otworzono dla nich 33 laboratoria, w których przeprowadzono ponad 85 warsztatów oraz 90 różnych prezentacji. 

Według wczesnych rachunków w Nocy Laboratoriów w tym roku udział wzięło około 3000 osób. Miejsca na wszystkich warsztatach były zajęte. W 5 po otwarciu rezerwacji minut zniknęły wejściówki na większość z nich. 

Fot. Nokia

Noc Laboratoriów to jedyna i niepowtarzalna okazja dla mieszkańców Wrocławia i okolic, by zobaczyć od środka niedostępne na co dzień miejsca, jakimi są laboratoria. Na gości czekają warsztaty i pokazy z zakresu biologii, chemii, fizyki, telekomunikacji, kryminologii czy dźwięku - zdradza Marcin Wolniak z Nokii.

Uczestnicy tegorocznej edycji mogli poznać najnowocześniejsze technologie, nad którymi pracują wrocławscy naukowcy. Odkrywali między innymi zastosowania produktów 3M, z którymi każdy z nas spotyka się na co dzień, a melomani będą mogli zajrzeć do dźwiękowego laboratorium firmy Dolby. 

Wrocławskie uczelnie bez tajemnic

Podczas Nocy Laboratoriów 2017 zadebiutował także Uniwersytet SWPS we Wrocławiu - tutaj dowiadywaliśmy się, do czego służą pomiary reakcji skóro-galwanicznej, pozwalające badać nasze emocje oraz... kłamstwa. Jakby było mało odsłaniania tajemnic, dzięki eye-trackerowi uczestnicy warsztatów dowiedzą się, na co naprawdę zwracają uwagę znajomi, kiedy oglądają zdjęcia choćby z wakacji. 

Nowym partnerem Nocy jest też Uniwersytet Ekonomiczny - naukowcy z Wydziału Inżynie-ryjno-Ekonomicznego opowiadali o tym, czy woda z kranu jest zdatna do picia, jak robić domowe sery, warzyć piwo oraz pokazali, co drzemie w dżemie. Po raz kolejny zaprosił też Uniwersytet Przyrodniczy - tym razem naukowcy z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności odkrywali przed uczestnikami świat jedzenia odbierany wszystkimi zmysłami. 

W Katedrze i Zakładzie Histologii i Embriologii Uniwersytetu Medycznego znaleźliśmy się oko w oko z największym mikroskopem, jaki zna współczesna medycyna. Politechnika Wrocławska, najlepsza dolnośląska uczelnia, zaprosiła na spotkanie z naukami ścisłymi: matematyką, chemią i fizyką. 

O akcji
Organizowana przez firmę Nokia Noc Laboratoriów jest pierwszym tego typu wydarzeniem (a trzecią już edycją) we Wrocławiu i w Polsce. W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama