Zagłębie kontra beniaminek

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-24 07:30

Piłkarze Radosława Mroczkowskiego udanie rozpoczęli sezon i po dziewięciu meczach są w środku stawki. To zasługa doświadczonego składu jakim dysponuje trener Sandecji. W kadrze są tak znani ligowi piłkarze jak Mateusz Centarski, Maciej Korzym czy Tomasz Brzyski. Ten ostatni zanotował już w tym sezonie dwie asysty. Cztery punkty w klasyfikacji kanadyjskiej ma natomiast Aleksandyr Kolew, który oprócz jednego kluczowego podania strzelił także trzy gole. Po dwa trafienia mają natomiast Wojciech Trochim i Bartłomiej Dudzic.

Dla obu drużyn będzie to drugi mecz o stawkę w tym tygodniu. Sandecja w środę, a Zagłębie w czwartek grało o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ta sztuka udała się tylko "Miedziowym", którzy pewnie pokonali na wyjeździe Cracovię 3:0 po golach Jakuba Świerczoka (z karnego), Bartłomieja Pawłowskiego i Bartosza Kopacza. Całą trójkę zobaczymy dziś z pewnością od pierwszej minuty. Sandecja przegrała natomiast po dogrywce z Górnikiem Zabrze 2:3. Drużynie z Nowego Sącza i tak należą się jednak słowa uznania, bo przegrywając jeszcze w 85 minucie 0:2 potrafiła doprowadzić do wyrównania.