Serwis drogowy Radia Wrocław: "Łączy nas A4" i sytuacja pod cmentarzami [ZOBACZ WIDEO]

, Dorota Kuźnik, Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-11-01 17:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-01 13:01
Serwis drogowy Radia Wrocław: "Łączy nas A4" i sytuacja pod cmentarzami [ZOBACZ WIDEO] - fot. Radosław Bugajski
fot. Radosław Bugajski

ZOBACZ KONIECZNIE: Jak dojechać na wrocławskie szpitale [MAPY]

Najważniejsza dolnośląska trasa - A4 - bez korków i zatorów, przejezdna w obu kierunkach. Od godz. 15 do 20 będziemy ją, wspólnie z reporterami z Radia Opole, Radia Katowice, Radia Kraków i Radia Rzeszów, dla Was patrolować w ramach akcji "łączy nas A4".

godz. 19

Nadal spokojnie na opolskim odcinku, ruch jest coraz mniejszy, ale niestety popsuła się pogoda i kierowcy jadą w mocnym deszczu.

Bez większych utrudnień między Katowicami, a Krakowem: 

Sytuację w Rzeszowie sprawdza Monika Domino:

Na A4, w okolicach Wrocławia, robi się coraz większy tłok: 

godz. 18

Sytuacja na opolskim odcinku jest niemal idealna - samochodów jest mało, ruch jest płynny a utrudnień brak.

Nieco gorzej wygląda sytuacja na Śląsku: 

Na rzeszowskim odcinku ruch umiarkowany: 

Na Dolnym Śląsku ruch nieco większy, zagęszcza się przy wjazdach i zjazdach:

Największe nekropolie we Wrocławiu wciąż oblegane. Nadal nie możecie podjechać pod same bramy cmentarzy. Korkują się okoliczne ulice zwłaszcza Klecińska i Hallera do Grabiszyńskiej, a także Obornicka przy cmentarzu Osobowickim. Ciasno w Chojnowie na Parkowej, w Lubinie na Mickiewicza, Szkolnej i Skłodowskiej-Curie, a w Strzelinie na Oławskiej.

Na drodze krajowej nr 15 na wysokości Cieszkowa doszło do wypadku. 3 osoba są ranne. Droga jest zablokowana. 

godz. 17

Ruch nieco większy, ale nadal bez utrudnień. Robi się coraz ciemniej i część kierowców zapomniała o włączeniu świateł. Dzienne to za mało. Mówi Agnieszka Pospiszyl z Radia Opole:

Nadal bez utrudnień pomiędzy Katowicami, a Gliwicami, w obu kierunkach: 

Na A4 w okolicach Legnicy, trasę ze Zgorzelca czyli od granicy z Niemcami przejechałam bez przeszkód. W samej Legnicy jest trochę tłoczno, ale tylko w pobliżu cmentarzy. Na autostradzie zaś ruch jest niewiele większy niż jeszcze dwie godziny temu, ale jechać będziecie bez żadnych problemów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze za około 50 minut powinnam dojechać do Wrocławia, gdzie przy wjeździe na Bielany także bez korków o czym donosi Gregor Niegowski, który jest w tamtej okolicy. Na tę chwilę nie powinno być też żadnego problemu przy bramkach w Karwianach w kierunku Opola.

Podkarpackim odcinkiem autostrady pojedziecie bez problemu. Mówi o tym Monika Domino z Radia Rzeszów:

 

Ciasno przy dolnośląskich nekropoliach. We Wrocławiu najwięcej aut przy cmentarzach Osobowickim, Grabiszyńskim i Parafialnym Ducha Świętego na Krzykach. Tłoczno na Słowiańskiej w Zgorzelcu, w Lubinie zakorkowana Jana Pawła II i Mickiewicza oraz Szkolna, a w Strzelinie Oławska. Tłok także w okolicach legnickiej nekropolii przy Wrocławskiej. Ulica niemal na całej długości jest jest zamknięta dla samochodów - poza autobusami i taksówkami oraz autami przewożącymi niepełnosprawnych.

godz. 16

Ruch nadal minimalny, jedzie się płynnie i bez utrudnień. Kierowcy muszą pamiętać o zamkniętym węźle Kędzierzyn-Koźle. Najbliższe zjazdy są w Nogowczycach i Gogolinie - przypomina Agnieszka Pospiszyl z Radia Opole:

Nie ma też utrudnień na wrocławskim odcinku A4 - mówi Dorota Kuźnik z Radia Wrocław: 

Niewielki ruch również na podkarpackim odcinku, przypomina Monika Domino: 

A jak wygląda sytuacja na Śląsku? 

godz. 15

Podkarpackim odcinkiem autostrady pojedziecie bez problemu. Mówi o tym Monika Domino z Radia Rzeszów:

godz. 14

Ruszyła popołudniowa fala odwiedzin. Wzmożony ruch na drogach dojazdowych do nekropolii w Legnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Wrocławiu.

godz. 13

Coraz tłoczniej w okolicy wrocławskiego FATu, zarówno od strony ul. Klecińskiej, jak i Hallera. Trasa od skrzyżowania Klecińskiej z Legnicką w okolice cmentarza autem trwa teraz ok. 15 minut. 5 minut krócej zajmie droga w to samo miejsce z ronda na Powstańców Śląskich. Potem trzeba znaleźć miejsce do parkowania i kawałek się przejść, bo odcinek Grabiszyńskiej od Ostrowskiego do Jordanowskiej jest dziś zamknięty dla aut. Pod samą bramę dojedziecie za to komunikacją miejską, która działa dziś bardzo sprawnie.

godz. 12

Wrocławianie mogą mieć dziś problem z dotarciem na największe wrocławskie nekropolie, zwłaszcza jeżeli zdecydują się na podróż autem. Na Osobowicach jest Gregor Niegowski. Posłuchajcie:

Trzeba mieć trochę cierpliwości, bo dojazd do cmentarza jest mocno utrudniony. Zamknięte dla ruchu są Osobowicka pomiędzy mostami, Bezpieczna, Łużycka, Jugosławiańska, Reymonta od Kleczkowskiej do ulicy Na Polance dla aut jadących z centrum. Zaparkować można dziś bezpłatnie - do godziny 20 na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy Obornickiej. 

Tutaj ogromne korki od północy na Pełczyńskiej, Żmigrodzkiej i na rondzie przy Nowaka-Jeziorańskiego. Z południe długi zator na Obornickiej przed Bałtycką i Kasprowicza. Najlepiej skorzystać z komunikacji miejskiej. 

godz. 11:00

Tłoczno w okolicach legnickiej nekropolii przy ul. Wrocławskiej. Niemal na całej wysokości cmentarza ulica zamknięta jest dla samochodów. Patrole pozwalają na wjazd autobusom i taksówkom. Uprzywilejowane są również auta przewożące niepełnosprawnych. Przy ulicznych posterunkach tworzą się jednak zatory, dlatego mł. aspirant Tomasz Plaszczyk z Wydziału Ruchu Drogowego prosi kierowców o pomoc.

- Prosimy, by osoby, które przewożą niepełnosprawnych lub sami są osobami niepełnosprawnymi i poruszają się pojazdem, wystawiły odpowiednie plakietki w widocznym miejscu - tak, aby funkcjonariusze na posterunkach blokadowych wiedzieli czy takie osoby mogą zostać wpuszczone- wyjaśnia Tomasz Plaszczyk.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja przy drugim legnickim cmentarzu komunalnym - w Jaszkowie. Przed samą nekropolią na wielkim parkingu miejsc nie brakuje. Problem stanowi natomiast dojazd - trasa wylotowa z Legnicy do Jaszkowa prowadzi między innymi przez fragment budowanej drogi S-3. W najbardziej newralgicznych punktach są tam policjanci, którzy kierują ruchem.

godz. 10.15

Tłoczno zrobiło się przy cmentarzu komunalnym przy ul. Puka w Brzegu Dolnym i przy nekropolii przy Oławskiej w Strzelinie oraz w pobliżu Słowiańskiej w Zgorzelcu.

Przy cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu już spory tłok. Dojazd na parking przy Obornickiej jest bardzo utrudniony. Zapchana cała Obornicka z dwóch stron, a na dojeździe z północy korek ciągnie się od Pełczyńskiej. Przyblokowany też zjazd z Nowaka-Jeziorańskiego.

Bardzo sprawnie można dojechać komunikacją miejską. Niemal co minutę podjeżdża tramwaj lub autobus. Pojazdy nie są przepełnione, a wysiadamy i wsiadamy na przystanku przed bramą główną cmentarza.

Bardzo mocno zakorkowany jest dojazd. Bezpłatny parking mieści się na terenach wojskowych przy Obornickiej. Zanim zaparkujemy trzeba sporo odczekać w korkach. Najlepiej zostawić swoje auto wcześniej, albo od razu zdecydować się na przyjazd komunikacją miejską.

Na cmentarzu Grabiszyńskim tłumy. Mowa jednak o pieszych, bo aut na horyzoncie nie widać. Dziś wprowadzono jednodniowy zakaz wjazdu na odcinku Grabiszyńskiej od Ostrowskiego do Jordanowskiej. Przy budynku FAT i na Solskiego sporo aut, ale ruch jest płynny.

Na dolnośląskim odcinku A4 nie ma większych problemów. 

godz. 9.15

Na A4 przybywa samochodów, ale zatorów nie ma - od czasu do czasu parę chwil trzeba postać przed bramkami poboru opłat w Karwianach w stronę Zgorzelca.

Dojazd z Karkonoskiej przez miasto na Cmentarz Osobowicki we Wrocławiu zajmuje w tej chwili około 20 minut. Tłoczno już w okolicach cmentarza, zwłaszcza przed mostem Milenijnym - tam uważajcie, bo zaraz za światłami przed mostem jest zwężenie do lewego pasa.

Warunki do jazdy nie są dobre, trzeba dziś zachować szczególną ostrożność. Na Obornickiej przed parkingiem już spory tłok. 

godz. 9

Przez południe Wrocławia można przejechać bez żadnych utrudnień, ruch aut na razie jest bardzo niewielki. W pobliżu cmentarza Grabiszyńskiego sporo pieszych - od ulicy Jordanowskiej do Ostrowskiego obowiązuje dziś zakaz wjazdu dla samochodów.

W pobliże bramy głównej na cmentarz mogą za to dostać się tylko osoby niepełnosprawne z ważnym identyfikatorem, a także pojazdy komunikacji miejskiej.

godz. 8

Przy cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu ruch coraz większy. Tam także nie wjedziecie przed bramę główną. Zamknięty jest odcinek Grabiszyńskiej od Ostrowskiego do Jordanowskiej. Ale macie do dyspozycji trzy parkingi przygotowane od strony Krzemienieckiej i Petuniowej.

W Zgorzelcu teraz tłoczno przy cmentarzu przy Słowiańskiej, spory ruch też w Strzelinie przy Oławskiej, gdzie leży tamtejsza miejska nekropolia. W Strzegomiu przy cmentarzach komunalnych jeszcze większego ruchu nie ma.

Cały dolnośląski odcinek A4 teraz bez zatorów. A od godz. 15 do 20 będziemy patrolować autostradę wspólnie z reporterami z Radia Opole, Radia Katowice, Radia Kraków i Radia Rzeszów.

godz. 7

Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy bez wypadków na dolnośląskich drogach. Na razie nie ma też zatorów. Przy większości cmentarzy we Wrocławiu dziś obowiązują zakazy zatrzymywania się. Nie wjedziecie przed bramę główną Cmentarza Grabiszyńskiego. Zamknięty dla samochodów jest odcinek Grabiszyńskiej od Ostrowskiego do Jordanowskiej.
Auta możecie zostawiać na trzech parkingach przygotowanych od strony ul. Krzemienieckiej i Petuniowej, czyli okolic FATu.

W okolicach Cmentarza Osobowickiego zamknięty jest odcinek ul. Osobowickiej. KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.