Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka [SŁUCHAJ od 16:00]

Maciek Przestalski, BT | Utworzono: 2017-11-08 11:20 | Zmodyfikowano: 2017-11-08 11:20
A|A|A

Fot. Agata Wszoła

Zaczniemy od Muzeum Pana Tadeusza. Od najbliższej soboty, w tamtejszej Galerii Ossolińskiej, oglądać będzie można "Tak to widzę!" czyli efekty cyklu warsztatów z fotografii otworkowej dla dzieci, który zainspirowała Jadwiga Nowak-Jeziorańska – żona słynnego „Kuriera z Warszawy”. O działaniach na Dolnym Śląsku i zdjęciach tworzonych w oparciu o część ekspozycji stałej "Misja: Polska" chwile po 16:00 opowiedzą Monika Nowak i Lucyna Kościelniak.

W piątek w Muzeum Współczesnym Wrocław otwarta zostanie wystawa "Miesięcznik „Fotografia” 1953–1974". O czasopiśmie które przez 22 lata kształtowało i komentowało oblicze artystycznego i amatorskiego życia fotograficznego, będąc najprężniejszym periodykiem o tej tematyce w Europie Wschodniej, około 16:45 mówić będą kuratorzy Agata Ciastoń i Paweł Bąkowski.

Muzeum Narodowym trwa "Moda na Cranacha" wystawa ukazująca malarstwo doby Reformacji we Wrocławiu i na Śląsku przygotowana z okazji 500-lecia upublicznienia przez Marcina Lutra 95 tez w Wittenberdze. Kluczem do tej prezentacji jest malarstwo Lucasa Cranacha Starszego i jego kręgu. około 17:30 o ekspozycji oprowadzi nas kurator Marek Pierzchała.

Chwilę później, Katarzyna Perlak zapraszać będzie do BWA Studio, gdzie w najbliższy piątek "Polskie Wesele Bez Cenzury - impreza performatywna". Zapowiadany jest rodzaj zbiorowego performansu - wesela. Będzie to zatem spektakl, sympatyczny, paradny, w trakcie którego zamanifestują różne tożsamości, stroje i poglądy, ale nie pozbawiony będzie napięć, ludyczności i społecznych konwenansów. Wstęp oczywiście wolny.

Od poniedziałku na placu przed Centrum Historii Zajezdnia oglądać można wystawę "Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek". To zajmująca powierzchnię 200 metrów kwadratowych instalacja, do której zwiedzający wchodzi niejako do labiryntu. O politycznych, gospodarczych, ale przede wszystkim społecznych konsekwencjach przesunięcia granic Polski w 1945 roku po 18:15 porozmawiam z Juliuszem Woźnym.

A na koniec "muzyka z galerii" przygotowana przez Michała Kwiatkowskiego. Tym razem godzina muzyki towarzyszącej ekspozycji wystawie '2017 Aimia | AGO Photography Prize' w Art Gallery of Ontario.

Powtórka audycji w czwartek o 8:00.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULUTRA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama