Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka: słynna kolekcja, zdjęcia Pałacu Kultury i Nauki, świetna polska architektura, scenografia i malarstwo

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-11-22 15:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-22 15:00
A|A|A


Zaczniemy od kolekcjonowanie sztuki. W ramach nowego cyklu "Małe Wielkie Kolekcje" Mia Art Gallery zaprasza na wystawę Kolekcji Hermansdorferów czyli jednego z najwspanialszych zbiorów polskiej sztuki współczesnej, zawierających niemal trzysta obiektów. Chwilę po 16:00 odwiedzą nas Magdalena Mielnicka i Mariusz Hermansdorfer.

W galerii Miejsce Przy Miejscu trwa właśnie wystawa, która niezamierzenie zyskała na aktualności. "PKiN - rozdział I", jak wskazuje tytuł, to pierwsza odsłona zdjęć Pałacu Kultury i Nauki autorstwa Jacka Foty. O tym co można zobaczyć przy pl. Strzeleckim 14, oraz o tym czego nie widać porozmawiam z autorem około 16:40.

"Awers/rewers. Architekt Bohdan Lachert" to tytuł trwającej w Muzeum Architektury ekspozycji projektów jednego z najwybitniejszych polskich architektów awangardowych, partnera Józefa Szanajcy w spółce architektonicznej „Lachert & Szanajca” – najlepiej rozpoznawalnego duetu architektów w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Po 17:15 postać przybliżą nam kuratorka Katarzyna Uchowicz i Marta Czyż.

Przed 18:00 zapraszam na spotkane z Sylwią Kochaniec, która od lat projektuje wystawy w muzeach i galeriach. Bezpośrednim powodem naszej rozmowy jest jednak, jej praca przy "Ryszardzie III" - nowej premierze Teatru Polskiego, gdzie odpowiada za scenografię i kostiumy.

"Struktury osobiste" to tytuł wystawy prac Witolda Liszkowskiego w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Do 30 listopada prezentowanych jest tam kilkadziesiąt prac malarskich dużego formatu i instalacje fotograficzne z ciekawego konceptualnego okresu lat 70. Po 18:20 w studiu zagoszczą artysta wraz z kuratorem Andrzejem Mazurem.

A na koniec "muzyka z galerii" przygotowana przez Michała Kwiatkowskiego. Tym razem to godzina ścieżki dźwiękowej do programu performatywnego "PTV. Performans TV" odbywającemu się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Powtórka audycji w czwartek od 8:00

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama