Legnica: Miasto przekazało PWSZ działkę za symboliczną kwotę. Obiektu do dziś nie ma

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-11-27 16:16 | Zmodyfikowano: 2017-11-27 16:16
A|A|A

Od kilku lat mieszkańcy regionu legnickiego mieli się już cieszyć supernowoczesnym ośrodkiem widowiskowo-sportowym. Z myślą o olimpijskim basenie i kompleksie boisk 10 lat temu prezydent Tadeusz Krzakowski przekazał Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej atrakcyjny teren za 10 proc. wartości. Rzecznik uczelni Mirosław Szczypiorski przyznaje, że nie ma mowy nawet o rozpoczęciu budowy obiektu...

- Wciąż znajduje się tylko w planach. Mimo listu intencyjnego, w którym prezes PKOl-u, prezydent miasta i inne ważne osoby się podpisały, wciąż nie ma środków na realizację tej inwestycji, więc trudno mówić o jakichkolwiek terminach - mówi Szczypiorski.

Prezydent Legnicy twierdzi, że zabiegał o dotację między innymi w resorcie sportu, ale nie poczuwa się do odpowiedzialności za całą sytuację. Zupełnie inaczej do sprawy podchodzą jego koledzy partyjni. Michał Huzarski, szef lokalnych struktur SLD, uważa że miasto powinno odzyskać teren lub zażądać rekompensaty od uczelni. Inaczej samorządowcy narażają się na zarzut niegospodarności na dużą skalę.

Arkadiusz Rodak, rzecznik Urzędu Miasta mówi, że prezydent Legnicy nie zamierza jednak ubiegać się o zwrot nieruchomości.

- Doszło do formalnego porozumienia na mocy którego gmina Legnica sprzedała uczelni teren, na którym obiekt miał być zbudowany. Właścicielem działki jest państwowa uczelnia - PWSZ w Legnicy. To jest ich własność - podkreśla Rodak. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama