Borsuk 17 w Świętoszowie. 3000 żołnierzy i 600 pojazdów [ZOBACZ]

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-11-29 12:53 | Zmodyfikowano: 2017-11-29 12:53
A|A|A

mat. prasowe

Oglądający zmagania pododdziałów Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że to ćwiczenia bardzo ważne dla obronności Polski nie tylko dlatego, że biorą w nich udział jednostki różnych sił zbrojnych:

Minister Macierewicz podkreślił, że ćwiczenia są wyjątkowe także z jeszcze jednego powodu. Można na poligonie zobaczyć po raz pierwszy w akcji haubicę Krab i samobieżny moździerz Rak:

Minister Obrony Narodowej rozmawiał dziś także z podchorążymi, którym przypomniał, że są kontynuatorami wielkiej tradycji Powstania Listopadowego, którego wybuchu rocznicę dziś obchodzimy. Poprosił ich by czytali książki o tym zrywie narodowym, który miał szansę zakończyć się sukcesem.

Polecił książkę Jerzego Łojka “Szanse Powstania Listopadowego”, jak to ujął jest wartościowa i cienka, więc nikt nie powinien mieć problemu z jej przeczytaniem.

W sumie w ćwiczeniach bierze udział 3 tysiące żołnierzy i 600 pojazdów, mówi major Maciej Sztuba z wydziału rozpoznania 11 Dywizji. Dziś strzelać będą rakietowe Langusty, czołgi, armatohaubice Dana i haubice Krab. W ćwiczeniach weźmie też udział lotnictwo:

Żołnierze zmagają się z siłami wymyślonego państwa, które próbuje nie tylko pokonać nasze wojska w polu mówi major Marcin Barczyński z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama