Kapitalny mecz Grzyb. Polska wygrywa z Angolą

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-12-11 07:00

Polskie piłkarki ręczne awansowały do finału turnieju o Puchar Prezydenta i zagrają o 17. miejsce w mistrzostwach świata. Nasze zawodniczki w Lipsku pokonały drużynę Angoli 34:33, a o ich zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, ponieważ po 60 minutach był remis 24:24. Szczypiornistki z Angoli grały bardzo brutalnie i w pierwszej połowie po ich faulach musiały zejść z boiska obie polskie obrotowe - Joanna Drabik i Joanna Szarawaga. Drabik i Szarawaga musiały pojechać do szpitala. Pierwsza z nich ma złamany nos, a druga bardzo mocno podbite prawe oko, co uniemożliwia jej grę w poniedziałkowym meczu. W tej sytuacji trener Krowicki powołał Hannę Rycharską, która dojedzie do Lipska i postara się spełnić obowiązki kołowej.

Bohaterką spotkania została jubilatka - Adrianna Płaczek, która obroniła rzut Danili Azenaide Carlos. Świetnie zagrała skrzydłowa Metraco Zagłębia Kinga Grzyb, która zdobyła w meczu z Angolą 13 bramek i i została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.

W meczu o Puchar Prezydenta i o 17. miejsce w mistrzostwach świata Polska zmierzy się z Brazylią.