Kinga Grzyb pozostaje w Metraco Zagłębiu

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-04-27 18:45

Kapitan drużyny, etatowa zawodniczka reprezentacji Polski zagra w Metraco Zagłębiu Lubin przez kolejny rok. Dziś znakomita lewoskrzydłowa przedłużyła kontrakt z lubińskim klubem. Bardzo się cieszę, że nadal będę reprezentować barwy Zagłębia Lubin. Już nie mogę się doczekać powrotu do treningów, bo czuję ogromny głód piłki ręcznej. Chcę walczyć o najwyższe cele nie tylko w klubie, ale i w kadrze – mówi Kinga Grzyb.

W Zagłębiu Kinga Grzyb gra od pięciu lat, kiedy trafiła do Lubina ze Startu Elbląg. Wcześniej występowała także w Ruchu Chorzów, Piotrcovii, a przygodę z seniorskim graniem zaczynała we wspominanym Starcie.

Z Metraco Zagłębiem Lubin Kinga Grzyb wywalczyła cztery wicemistrzostwa Polski oraz dwa Puchary Polski. Skrzydłowa jest również czołową zawodniczką reprezentacji Polski, w której zadebiutowała w 2001 w meczu z Jugosławią. Uczestniczyła w czterech turniejach finałów Mistrzostw Europy i czterech mistrzostw świata. W 2013 roku podczas turnieju w Serbii zajęła z kadrą 4. miejsce. Kinga Grzyb jest też rekordzistką pod względem liczby rozegranych spotkań w barwach narodowych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.