Ślęza odpadła z turnieju o Puchar Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-19 18:41 | Zmodyfikowano: 2018-01-19 18:42

Kluczowy był fatalny początek meczu. Ślęza po dwóch minutach przegyrwała 0:9. W połowie kwarty było 3:16, a kiedy wrocławianki zdobyły 11 punkt, to rywalki miały ich już 22, a na tablicy pozostawały 2,5 minuty do końca inauguracyjnej odsłony. To był dystans nie do odrobienia, tym bardziej, że Artego zakończyło tę ćwiartkę serią 9:2 i prowadziło już 31:13.

Kolejne kwarty były już tylko ustalaniem rozmiarów porażki. Po trzech odsłonach koszykarki Arkadiusza Rusina przegrywały już 55:81. Czwarta kwarta była jedyną wygraną przez Ślęzę - 25:12 - ale nie wpłynęła na obraz całości.

Wrocławianki pozwoliły Artego na grę na 56% skuteczności. Zespół z Bydgoszczy trafiły 35/62 rzutów. Ślęza była 26/56 z gry (46%).

Najwięcej punktów dla Ślęzy - 21 - rzuciła Agnieszka Kaczmarczyk. Polka była jedyną oprócz Marissy Kastanek zawodniczką z pierwszej piątki wrocławianek z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. W Artego były cztery takie koszykarki w tym najlepsza - 17 pkt (8/11 z gry) - Dragana Stanković.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 80:93 (13:31, 25:27, 17:23, 25:12)

Punkty dla Ślęzy: Kaczmarczyk 21, Treffers 15, Ursu-Kim 12, Zoll 8 (12 asyst), Sosnowska 7, Sklepowicz 2, Boonstra 2, Ajduković 2

Punkty dla Artego: Stanković 17, O'Neill 15, McBride 14, Stallworth 13, Adamowicz 13, Międzik 9, Szott-Hejmej 8, Żurowska-Cegielska 4

Artego w półfinale zagra z CCC Polkowice. "Pomarańczowe" są teraz jedynymi przedstawicielkami Dolnego Śląska w turnieju finałowym o Puchar Polski w Gdyni.