Wrocław: Od jutra zmiana organizacji ruchu na ul. Opatowickiej

, BT | Utworzono: 2018-01-29 17:17

Z dniem 30 stycznia br. na ulicy Opatowickiej zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu kołowym związane z poszerzeniem jezdni i budową chodnika na odcinku od nr 81 do ul. Zalewowej.

W ramach zadania na wspomnianym obszarze powstaną również perony autobusowe i wyspowe progi spowalniające. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu roboty odbędą się w kilku etapach.

Od wtorku 30 stycznia rozpocznie się realizacja etapu pierwszego polegającego na połówkowym zamknięciu południowej strony ulicy Opatowickiej na odcinku ok. 300 metrów od posesji nr 93 do 115, ruch kołowy będzie się odbywał wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Realizacja tego etapu potrwa ok. 4 tygodnie, prace obejmą również rejon pętli autobusowej.

Następnie wykonawca wprowadzi ruch wahadłowy na kolejnym odcinku (w stronę Blizanowic) i tak sukcesywnie będzie się przesuwał z robotami aż do ul. Zalewowej.

Podczas ostatnich etapów powstaną perony autobusowe oraz progi spowalniające.

Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Opatowickiej na odcinku ok. 1200 m. Od wysokości nr 81 do pętli autobusowej droga zostanie poszerzona, między pętlą a ul. Zalewową powstanie chodnik po wschodniej stronie ulicy. Wykonawca zagospodaruje też teren pętli autobusowej oraz wybuduje perony przystankowe w obu kierunkach na wysokości posesji 81 i 85 oraz przy ul. Zalewowej. Dla poprawy bezpieczeństwa w 3 lokalizacjach zaprojektowano wyspowe progi zwalniające. Generalnym wykonawcą prac jest firma Berger Bau Polska. Roboty potrwają do kwietnia br a ich przekroczy 1,5 mln zł.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.