Pjongczang: Sobota pod znakiem skoków narciarskich [HARMONOGRAM]

Gregor Niegowski, PAP | Utworzono: 2018-02-17 07:11

Wielkie nadzieje kibiców wiązane z dzisiejszym występem skoczków narciarskich, którzy o 13.30 rozpoczną rywalizację na dużym obiekcie. Biało-czerwoni na razie nie zdobyli w Korei medalu.

Biało-czerwonych dziś reprezentować będą Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula i Dawid Kubacki. Na trybunach usiądzie Piotr Żyła, który jest największym przegranym w polskiej ekipie i nie rywalizował też na normalnej skoczni.

W południe na trasę ruszy sztafeta 4x5km. W składzie znalazły się Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz i Martyna Galewicz.

Ciekawie powinno być od 12.15 na trasie biathlonowej. Do biegu ze startu wspólnego zakwalifikowała się jedna Polka - Monika Hojnisz.

W short tracku na 1500 m zaprezentuje się Magdalena Warakomska. Początek kwalifikacji zaplanowano na 11.00.

Dzień zaczął się od występu Maryny Gąsienicy-Daniel w alpejskim supergigancie. Polka zajęła w Pjongczangu 26. miejsce. Złoty medal sensacyjnie zdobyła Czeszka Ester Ledecka. Srebro wywalczyła Austriaczka Anna Veith, a brąz - Tina Weirather z Liechtensteinu.