O jego zwolnienie z aresztu apelowało tysiące osób. Oskarżony o zabójstwo Dominik K. stanął przed sądem

Andrzej Andrzejewski, GN | Utworzono: 2018-03-01 16:01 | Zmodyfikowano: 2018-03-01 16:02
O jego zwolnienie z aresztu apelowało tysiące osób. Oskarżony o zabójstwo Dominik K. stanął przed sądem - zdjęcie ilustracyjne; fot. archiwum radiowroclaw.pl
zdjęcie ilustracyjne; fot. archiwum radiowroclaw.pl

Ma 20 lat i grozi mu dożywocie, bo zabił konkubenta swojej matki. Dominikowi K. z Bolesławca odpowiada z wolnej stopy. Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze właśnie rozpoczął się jego proces.

Dominik odpowiada za to co zrobił 6 października ub. roku. Po tym jak wrócił do domu z pracy stwierdził, że po raz kolejny został okradziony przez pijaną matkę i jej konkubenta. Doszło do awantury, chłopak sięgnął po nóż i zadał ciosy. Jego matka przeżyła - jej przyjaciel zmarł.

Zdaniem obrony ten dramat zaczął się wiele lat wcześniej. Chłopak od dawna był w swoim domu poniżany, bity, nawet głodzony. Niezależni eksperci orzekli, że w krytycznym momencie działał pod wpływem silnego impulsu. Po opublikowaniu tych danych ponad tysiąc osób podpisało się pod wnioskiem o zwolnienie zabójcy z aresztu. Dziś Dominik sam pojawił się na rozprawie. Przyznał się do winy.  

Czytaj więcej: Zabił konkubenta matki, ale wyszedł z aresztu. Tysiące osób wspiera Dominika

Proces jego matki, za znęcanie się nad dzieckiem, rozpocznie się w tym samym sądzie, za dwa tygodnie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.