Wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym w centrum Wrocławia [FOTO]

Piotr Kaszuwara, GN | Utworzono: 2018-03-01 18:50 | Zmodyfikowano: 2018-03-01 16:00
Wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym w centrum Wrocławia [FOTO] - fot. Andrzej Owczarek
fot. Andrzej Owczarek

"Ktoś, kto nie zna historii Łączki, nie zna i nie zrozumie historii Polski" - to jedno ze zdań wystawy poświęconej Żołnierzom Wyklętym, którą odsłonięto dziś uroczyście w pobliżu kościoła św. Elżbiety we Wrocławiu. Można na niej zobaczyć, a także przeczytać więcej o pracach IPN na warszawskiej Łączce, gdzie poszukiwane są szczątki zamordowanych przez komunistów bohaterów:

- Będziemy mogli zapoznać się z tym, co na przykładzie jednej tylko Łączki, obrazuje skalę i trud związany z pracami - mówił szef wrocławskiego Instytutu Pamięci Narodowej dr Andrzej Drogoń.

Czytaj też: Specjaliści z Wrocławia szukają szczątków Żołnierzy Wyklętych

Podobne badania przeprowadzono kilka lat temu na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Udało się wtedy odnaleźć i zidentyfikować szczątki między innymi Antoniego Tomiałojcia. Łącznie w 2011 roku we Wrocławiu ekshumowano ponad 300 ciał żołnierzy Wojska Polskiego i Armii Andersa.

Zobacz: Ekshumacje na Osobowicach [ZDJĘCIA]

Dziś rano w pobliżu wystawy blisko 200 zniczy zapalili działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W ten sposób chcieli przypomnieć, że historia Żołnierzy Niezłomnych jest niezwykle trudna i skomplikowana. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.