Muzyczna Bitwa w Legnicy. Kolejne przesłuchania za nami [FILMY]

Ewa Zając | Utworzono: 2018-03-10 17:30 | Zmodyfikowano: 2018-03-10 17:30

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy awansowali do etapu antenowego, są to:

Hipnotyk

 

Madamme

 

Mosherz

 

Anastasis

 

Gabriel Brzask

 

Agencya

 

Na liście rezerwowej znalazły się i ciągle mają szansę na awans:

The Cold


The Rolling Thunder


Nocebo

 

 

A ostatnie przesłuchania - w sobotę we Wrocławiu. To też ostanie chwile, by się do nich zgłosić. Na Wasze zgłoszenia czekamy pod adresem [email protected].

 

 Oto lista zespołów zakwalifikowanych do eliminacji legnickich:

 • Agency'a
 • Anastasis
 • Gabriel Brzask
 • Hipnotyk
 • Madamme
 • MosherZ
 • Nocebo
 • Political Fiction
 • Raster
 • Scarlet
 • The Cold
 • The Rolling Thunder
 • Żółta Febra

Pierwsze przesłuchania regionalne zorganizowaliśmy w Wałbrzychu. Sześciu grupom udało się przejść do etapu antenowego konkursu:

Zespół Elementy

 

Zespół Chwilantropia

 

Vis a Vis

 

Zespół Dersky

 

Zespół Krąg

 

Poebao Live Band

 

Dwa zespoły, które znalazły się na liście rezerwowej i ciągle mają szansę na awans, to:

Hard Rider

  

Apokalipsa

 

Pozostali uczestnicy, którzy się nie zakwalifikowali:

 

- Czekamy na zgłoszenia młodych zespołów. Jeżeli się wahacie, macie pochowane swoje utwory, to jest właśnie ten moment - otwierajcie szufladę i wysyłajcie do nas swoje demo - mówi dziennikarz muzyczny Wojtek Janicki:

- Bitwa to największy konkurs na Dolnym Śląsku dla młodych muzyków, do którego co roku zgłasza się kilkadziesiąt zespołów. Nie jesteśmy przesądni - 13. edycja z pewnością będzie wyjątkowa - mówi szef programowy naszej stacji Dariusz Litera:

O tym, że marzenia się spełniają świadczy fakt, że wiele zespołów, które zaczynały właśnie u nas, dziś nagrywa płyty, koncertuje i żyje z muzyki. Nasz konkurs dał im szansę pokazania się szerszej publiczności. Teraz czekamy na zgłoszenia od kolejnych grup, mamy nadzieję, że poziom jak co roku będzie wysoki, a finaliści w przyszłości trafią na listy przebojów.

Na antenie Radia Wrocław usłyszycie, dokąd wyjadą w drugimi etapie konkursu jurorzy bitwy, by poszukać talentów. W poprzednich edycjach pojawialiśmy się w m.in. Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Wałbrzychu, Świdnicy czy w Legnicy. Młodzi muzycy mają tylko jedno zadanie na początek: dobrze się zaprezentować i zaskoczyć dziennikarzy muzycznych naszej rozgłośni. To wystarczy, by dostać się do etapu antenowego. Na tym etapie głos zabierają Słuchacze.

To oni, wysyłając SMS-y decydują, który z wykonawców znajdzie się w ścisłym finale i zawalczy o 10 tysięcy złotych. A nasz finałowy koncert to zawsze wielkie muzyczne święto. Na scenie sali koncertowej Radia Wrocław oprócz finalistów grały uznane już gwiazdy – jak choćby TSA czy Acid Drinkers. W tym roku roku finał odbędzie się 9 czerwca.

Ale aby rozpocząć swoją drogę do finału, należy wykonać pierwszy krok - czyli na adres [email protected] wysłać jeden utwór w formacie mp3
oraz krótką informację o zespole. Nie zwlekajcie, czekamy!

Zobaczcie, jak było w tamtym roku:

Po każdej edycji Muzycznej Bitwy zostaje wiele dobrych utworów, które goszczą potem na naszej playliście. Przypomnijmy niektóre z nich - oto Top 5 Muzycznej Bitwy:

5) "Anioły" Noff

Na piątej pozycji znaleźli się zwycięzcy pierwszej, historycznej edycji Bitwy. Wrocławski nieistniejący już, niestety, zespół Noff przeszedł przez nią jak burza. Choć minęło już wiele lat, do dziś wspominamy ich bardzo stylową muzykę. Mocny, esencjonalny rock, z głębokim, poważnym przekazem trafił do wielu odbiorców. Ich piosenka "Anioły" znalazła się na płycie "Muzyczna Bitwa na cały rock!" i ciągle robi ogromne wrażenie. Panowie, może jednak reaktywacja?

4) "Easier to Believe" SoFresh

SoFresh to zwycięzcy dziesiątej edycji Muzycznej Bitwy. Niektórzy mówią o nich "polscy Kings of Leon", oni jednak już wypracowali sobie własny styl, na który składa się młodość, świeżość (w końcu to So Fresh..!) i nowoczesne, charakterystyczne brzmienie gitar. Do tego dodajmy świetnego wokalistę, przebojowe kompozycję i mamy receptę na sukces. Utwór "Easier to Believe" poprowadził ich do zwycięstwa w Bitwie, a potem okazało się, że na swojej pierwszej płycie mają dużo więcej tak dobrych piosenek.

3) "Frank" More Wine Please

Zespół, który udowodnił, że by wygrać Muzyczną Bitwę nie trzeba "łoić" na gitarach i podkręcać wzmacniaczy. Nastrojowe, kameralne piosenki, delikatny wokal (znakomity angielski!), przemyślane i staranne aranżacje przekonały słuchaczy. Do grona wielbicieli dołączyła też Edyta Bartosiewicz, przed którą zagrali na koncercie Nowe Brzmienie. "Wierzę w ten zespół, bardzo przyjemnie się ich słucha, mają swój styl i dużo takiej przestrzeni, a ja to bardzo lubię" - mówiła nam wokalistka.

2) "Was She Gonna" FairyTaleShow

Nie tylko Edyta Bartosiewicz chwaliła nasze zespoły, na koncercie Nowe Brzmienie Kultu Kazik Staszewski uważnie przysłuchiwał się młodym muzykom, którzy zmierzyli się z jego piosenkami. "Oni są najlepsi" takie słowa padły po występie FairyTaleShow, zwycięzców Muzycznej Bitwy 2012. Brawurowe wykonanie "Polski" i "Do Ani" przekonało też publiczność, która gorąco przyjęła też autorskie utwory grupy. Szalejący, kilkutysięczny tłum pod sceną śpiewający wspólnie z muzykami "Was She Gonnna" i inne ich piosenki - to był wielki triumf FairyTaleShow, świetnego zespołu, który od samego początku ma pomysł na siebie i starannie go realizuje. Co w połączeniu z wielką pasją do muzyki oznaczać może tylko sukces!

1) "Hell Yeah" Trzynasta w Samo Południe

Sukcesem, i to poważnym może pochwalić się laureat piątej edycji Muzycznej Bitwy. W 2014 roku wielki koncert płytowy (ten sam, który wydaje albumy AC/DC) podpisał z nimi kontrakt i wydał debiutancki album "Hell Yeah". Tytułowy utwór stał się znany w całej Polsce, a grupa wyruszyła w długą trasę koncertową. Trzynasta to zespół, który emanuje rockową energią, umiejętnie łącząc szacunek do tradycji i inspirację starymi mistrzami z młodzieńczą werwą i pewnością siebie. Po prostu, jak śpiewają na swojej płycie - "Rock'N'Roll is all I wanna, Babe Rock'N'Roll is all I need!".

Reklama
Zdjęcia
Muzyczna Bitwa w Legnicy. Kolejne przesłuchania za nami [FILMY] - 4
Muzyczna Bitwa w Legnicy. Kolejne przesłuchania za nami [FILMY] - 5
Muzyczna Bitwa w Legnicy. Kolejne przesłuchania za nami [FILMY] - 6
Muzyczna Bitwa w Legnicy. Kolejne przesłuchania za nami [FILMY] - 7

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.