Koncert charytatywny Moniki Kuszyńskiej w Miliczu

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2018-04-07 12:48 | Zmodyfikowano: 2018-04-07 12:48
A|A|A

fot. materiały organizatorów

Monika Kuszyńska jest piosenkarką i autorką tekstów. Początkowo związana z zespołem Fahrenheit, jednak szybko została dostrzeżona przez Roberta Jansona i zwerbowana do zespołu Varius Manx, którego był liderem. Owocem ich współpracy były m. in płyty „Eta”, „Eno” czy „Emi”. Dekadę później artystka rozpoczęła karierę solową. W kolejnych latach realizowała się np. poprzez udział w programie „Bitwa na Głosy” czy występ na festiwalu w Opolu z piosenką „Ocaleni”, będącą pierwszym singlem z jej debiutanckiej solowej płyty pod tytułem „Ocalona”. Kolejnymi sukcesami wokalistki było odznaczenie Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, reprezentowanie Polski w konkursie piosenki Eurowizji, czy też wydanie książki biograficznej „Drugie życie”.

Koncert charytatywny odbędzie się 13 kwietnia 2018 o godzinie 18:00 w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Wstęp, tak jak w przypadku poprzednich tego typu wydarzeń organizowanych przez MSPDiON, będzie bezpłatny, więc każdy może wziąć udział. W trakcie występu podopieczni Stowarzyszenia wraz z rodzicami a także członkowie jego zarządu, będą zbierać pieniądze do puszek. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i wczesną diagnostykę wykrywania niepełnosprawności u małych dzieci już od trzeciego tygodnia życia. Więcej informacji o samym koncercie, jak i jego organizatorach, można znaleźć m.in. TUTAJ.

"Ten koncert będzie niezwykłym wydarzeniem. Po 12 latach od występu zespołu Varius Manx, Monika Kuszyńska, jako jego wieloletnia wokalistka, powraca z solowym repertuarem do Milicza. Dzieje się to pod szyldem organizacji wspierającej niepełnosprawne dzieciaki, sama będąc osobą niepełnosprawną. Warto dodać iż Monika Kuszyńska była ambasadorką Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Wiele jej utworów nawiązuje do odnajdowania Pana Boga w drugim człowieku. Mamy nadzieje, iż po tym koncercie będziecie Państwo mogli zanurzyć się w refleksji i jak w słowach piosenki stać się aniołami na ziemi Jest to dla nas tym większy zaszczyt, iż zgodziła się wspomóc maluchy od 3 tygodnia życia szerząc tym samym filantropię wśród mieszkańców Milicza i okolic. W związku z tym, iż rok 2018 w kościele katolickim jest rokiem poświęcony młodzieży, ojczyźnie i rodzinie, chcemy aby pomoc tym najmniejszym i ich najbliższym prawdziwie weszła w życie" - komentują organizatorzy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama