130 dróg dojazdowych do pól powstanie na Dolnym Śląsku

Dorota Kuźnik, BT | Utworzono: 2018-03-27 14:00 | Zmodyfikowano: 2018-03-27 14:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

To dzięki temu rolnicy będą mogli łatwiej i szybciej dojechać na pole, a co za tym idzie - więcej czasu poświęcić na samą uprawę. Dodatkowo ponad 1 mln 200 tysięcy złotych przeznaczono na poprawę stanu rowów melioracyjnych, które to bardzo często były przyczyną zalewania upraw - tłumaczy dyrektor wydziału obszarów wiejskich z Urzędu Marszałkowskiego Paweł Czyszczoń:

- To są rowy bardzo ważne z punktu widzenia ochrony przeciwpowodziowej i takich lokalnych podtopień. Regulacje tych cieków dużych wodnych to wiadomo: RZGW, Wody Polskie, ale te mniejsze rowy też bezpośrednie wpływają na zagrożenie powodziowe mieszkańców obszarów wiejskich dlatego wspieramy to.

Konserwacją rowów melioracyjnych samorząd województwa zajmuje się od 2010 roku, od trzech lat budowane są drogi dojazdowe do pól. Inwestycje z aktualnej puli pieniędzy mają powstać jeszcze w tym roku na terenie 104 gmin i 23 powiatów z terenu województwa dolnośląskiego. O wyborze dróg, które mają zostać zmodernizowane decydowały lokalne samorządy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama