Dzisiaj w What's in the box DAB + Film: Lara Croft i Odpowiednik

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2018-04-06 09:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-06 09:30
A|A|A

16.05
Pierwszym gościem programu będzie Borys Nieśpielak autor dokumentu "Wszystko z nami w porządku". Film opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy poświęcili wszystko aby realizować swoje marzenia. W tym wypadku tworzenie gier komputerowych. Najbliższy pokaz we Wrocławiu 26 kwietnia.

16.30
Zaglądamy do repertuaru. Do formy powraca dzisiaj Steven Spielberg. Po filmach na Duże Tematy, amerykański reżyser wraca do swoich korzeni.

Do kina nieskrępowanej rozrywki, która: bawi, wzrusza i uczy. "Player One" czyli 146 easter eggów w jednym filmie na początek programu.

Również dzisiaj na ekrany kin wchodzi długo oczekiwany film "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej. Nagrodzony w Berlinie obraz zbiera mieszane recenzje.

Powraca też "Tomb Raider" czyli kolejna adaptacja kultowej gry, która dopiero co, doczekała się wznowienia. Nową Larą Croft została nagrodzona Oscarem Szwedka Alicia Vikander.

17.00
Spotykamy się z Lechem Molińskim. Zapowiemy kolejne spotkanie w ramach Kinematografu Wrocławskiego. Druga edycja pokazów skupiona jest na IKONACH – najważniejszych postaciach polskiego reżyserstwa filmowego, które zdecydowały się na wykorzystanie w swoich dziełach wrocławskich krajobrazów. Podczas seansu "Mniejszego nieba", będzie to wrocławski Dworzec Główny. Po projekcji spotkanie z Iwoną Stec, znawczynią wrocławskiego dworca i ambasadorką turystyczną ESK Wrocław 2016, która opowie o jego dawnym wyglądzie i tajemnicach tej przestrzeni. Pokaz 10 kwietnia.

17.30
Wczoraj w ramach Polish Cinema For Beginners wyświetlony został film "Moje córki krowy" - znakomity debiut reżyserki Kingi Dębskiej. Niedawno mieliśmy okazję oglądać jej drugi film, gorszy, ale nadal porządny "Plan B". Reżyserka opowie o swojej pracy i filmach.

18.00
Nie mogliśmy doczekać się tydzień temu i nareszcie jest. Koniec "Odpowiednika", znakomitego serialu od HBO, który z przyjemnością recenzujemy.

Zapraszają - Miłosława Bożek i Krzysztof Majewski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama