Muzyczna Bitwa: Rusza etap antenowy. SHIFT kontra Solaris Road

Ewa Zając, el | Utworzono: 2018-04-09 16:43 | Zmodyfikowano: 2018-04-10 11:07
A|A|A

Pojedynki odbywać się będą od poniedziałku do piątku. W pierwszym antenowym etapie wezmą udział zespoły, które zostały wyłonione podczas przesłuchań regionalnych w Wałbrzychu, Legnicy i Wrocławiu.

SPRAWDŹ: Muzyczna Bitwa: Znamy zespoły, które awansowały do etapu antenowego [NAJNOWSZE FILMY]

Grupy walczą o wejście do półfinału konkursu, który rozpocznie się w maju. Wielki finał Muzycznej Bitwy rozegramy zostanie 9 czerwca w Sali Koncertowej Radia Wrocław. O zwycięstwo i 10 tysięcy złotych powalczą wtedy cztery grupy.

ZOBACZ TAKŻE: Muzyczna Bitwa Radia Wrocław

PREZENTACJA ZESPOŁÓW:

1. SHIFT

Zespół Shift powstał w 2014 roku we Wrocławiu. Od tamtego czasu zmieniał się skład, w końcu skrystalizował się trzyosobowy trzon dojrzałych muzyków. "Gramy muzykę disco we własnym interesującym wydaniu gwarantując słuchaczom taneczny klimat i dobrą zabawę" - deklarują.W 2017 roku grupa wydała oficjalne demo pod roboczą nazwą "Symetria" i zaczęła pracę nad płytą. Opublikowali także teledysk do utworu "Niech Patrzą" oraz klip do "Odmiennych Stanów Świadomości". Mają na swoim koncie liczne koncerty, a także Wrocławski Wybryk, eliminacje do Must be the Music, zostali też zaproszeni na American DJ Dealer Meeting w Kluczborku, gdzie zagrali jako gwiazda wieczoru.

Skład zespołu:

Jakub Szczechowicz (aka Jamie Shifter) – wokal, gitary, kompozycje
Tymoteusz Samorzewski – gitary, elektronika
Kamil Reszka – perkusja

Piosenka konkursowa:

Relacja na temat zespołu SHIFT:

2. SOLARIS ROAD

Zespół powstał w 2010 roku we Wrocławiu. Swoją muzykę określają jako New Wave Rock - "to mieszanka stylu new wave pełnego elektronicznego brzmienia oraz rock'a z cięższymi riffami z interesującą linią melodyczną" wyjaśniają. Grupa koncertuje w kraju i za granicą i jest obecna na antenach rozgłośni radiowych w Polsce oraz w 2012 radia Chicago USA. "Gramy wyłącznie własne kompozycje z własnymi tekstami oraz ciekawą aranżacją muzyczną, w której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze koncerty są bardzo energetyczne i dynamiczne z nutką nostalgii" - dodają. W roku 2018 wydali płytę EP promującą nowy album CD pod nazwą HyperWolf, który ukaże się na jesień 2018 roku.

Skład zespołu:

wokalistka i autorka tekstów - Sylwia Steczkowska
gitara rytmiczna / klawisze /kompozycje utworów - Jędrzej Sergiusz Tarkowski
gitara basowa - Sebastian Matkowski
perkusja - Grzegorz Wojczal

Strony grupy:

https://www.facebook.com/solarisroad
https://www.youtube.com/channel/UC2CJvQF-CdJljMAENdcXG7w
https://twitter.com/solarisroad https://soundcloud.com/solarisroad
https://solarisroad1.bandcamp.com

Piosenka konkursowa:

Relacja o zespole Solaris Road:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama