5 milionów złotych na nowe wozy strażackie na Dolnym Śląsku

Dorota Kuźnik, GN | Utworzono: 2018-04-10 18:02 | Zmodyfikowano: 2018-04-10 18:17
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Oleśnica, Oława, Złotoryja, Jelenia Góra i Kłodzko - do tych miejscowości trafią nowe wozy strażackie. Pieniądze na ten cel, dokładnie 5 milionów złotych, zagwarantował dziś wojewoda dolnośląski i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Wozy, w przeciwieństwie do aktualnie jeżdżących na akcje, będą nowoczesne i wyposażone w system do usuwania szkodliwych i toksycznych dla środowiska substancji.

- W naszym województwie jest to szczególnie ważne - mówi Adam Konieczny, komendant wojewódzki straży pożarnej we Wrocławiu:

- Mamy aż 16 zakładów dużego ryzyka, wystąpienia poważnej awarii przemysłowej. Jest też 26 zwiększonego ryzyka i 37 zakładów podprogowych. Nasze samochody mają już przekroczony okres użytkowania - tłumaczy Adam Konieczny. 

O pieniądze na nowe wozy mogą starać się także Ochotnicze Straże Pożarne. Rozpisano konkurs, w którym powalczyć można łącznie o 6 milionów złotych na ten cel, do rozpisania swojego programu dla ochotników przygotowuje się także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama