Ściana Dźwięku: Manic Street Preachers [SŁUCHAJ 21:00-0:00]

Jerzy Węgrzyn, BT | Utworzono: 2018-04-17 16:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-17 16:00

Przede wszystkim będziemy przysłuchiwać się muzyce z najnowszej płyty grupy Manic Street Preachers. „Resistance Is Futile” to klasyczni Manics ze swoim, jedynym w swoim rodzaju, połączeniem energii z efektownymi melodiami.

Zajrzymy również na album zatytułowany “Forever Words”. To jest płyta, na której znalazły się utwory skomponowane niedawno do starych, niewykorzystanych wcześniej, tekstów Johnny’ego Casha. Teksty, i to całe ich mnóstwo, odnalazł któregoś dnia syn artysty John Carter Cash i postanowił zamienić je w piosenki. Skontaktował się więc z twórcami, których cenił i poprosił, by uzupełnili słowa ojca muzyką, a następnie te utwory wykonali. Słyszymy więc na „Forever Words” m.in. Chrisa Cornella (to pierwsze nieznane wcześniej nagranie ujawnione po jego śmierci), Elvisa Costello, T-Bone Burnetta. Pojawiają się starzy przyjacele bohatera albumu: Willie Nelson i Kris Kristoferson, jest też jego córka Rosanne.

A przy okazji premiery na DVD filmu „American Valhalla” opowiadającego o niedawnej współpracy Iggy’ego Popa z Joshem Hommem, ułożymy Top Ten tego pierwszego artysty.

Zapraszam.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.