Metraco Zagłębie walczy o finał Pucharu Polski

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-04-19 07:45
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Będzie to kolejna odsłona konfrontacji, określanej mianem „Świętej Wojny”. Przez półtora tygodnia zespoły z Lubina i Lublina spotykają się trzykrotnie – dwa razy w Pucharze Polski i raz w ekstraklasie. Za nami pierwsza odsłona półfinałowego starcia rozgrywek o krajowy Puchar. Spotkanie rozegrane w hali w Lubinie zakończyło się wygraną Zagłębia 25:23. Szkoda, że nie udało się wypracować wyższej przewagi przed rewanżem, chociaż miałyśmy ku temu okazje. Wygraną różnicą 4-5 bramek stawiała by nas w bardziej komfortowej sytuacji, ale same jesteśmy sobie winne. Niemniej jednak jedziemy do Lublina po awans – zapewnia Karolina Semeniuk.

Spotkania Metraco Zagłębia z MKSem w obecnym sezonie są bardzo emocjonujące i tym razem możemy spodziewać się podobnego scenariusza. Gospodynie do tego spotkania przystąpią podbudowane awansem do finału Challenge Cup. 5-bramkową przegraną w Turcji z Ardesen GSK lublinianki odrobiły z nawiązką, zwyciężając u siebie 36:20.

Po spotkaniu w półfinale Pucharu Polski obie drużyny zmierzą się ze sobą jeszcze w niedzielę, tym razem w ekstraklasie. O godzinie 17:15 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie stawką „Świętej Wojny” będą trzy punkty.

Początek rewanżu w Lublinie o 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama