Wrocław: Od dziś 31. edycja festiwalu Musica Polonica Nova

Grzegorz Chojnowski, jk | Utworzono: 2018-04-20 18:20 | Zmodyfikowano: 2018-04-20 18:20
A|A|A

Przez tydzień wrocławskiej publiczności zaprezentują się twórcy i wykonawcy najnowszej polskiej muzyki poważnej. - W czasie 8 koncertów będzie można usłyszeć 43 utwory, wśród nich aż 19 światowych premier - mówi Paweł Hendrich, szef artystyczny festiwalu.Koncert inauguracyjny (z utworami Agaty Zubel, Rafała Augustyna, Grzegorza Pieńka i Paula Preussera rozpoczyna się o 19:00 w Sali Głównej NFM, ale trzy kwadranse wcześniej można uczestniczyć w spotkaniu wprowadzającym. I to będzie festiwalowa reguła, rozpoczynająca się 45 minut przed każdym koncertem. Musica Polonica Nova odbywa się w tym roku pod hasłem #Sieć. Wszyscy kompozytorzy zostali poproszeni o listę skojarzeń związanych z ich utworami.

- Tworzy to szczególną sieć powiązań muzyki i otaczającej nas rzeczywistości, także tej wirtualnej - dodaje Paweł Hendrich.Jeden z koncertów - we wtorek od godz. 19:00 - będzie transmitowany w Internecie. Zespół Flute o'clock zagra w niedostępnej dla widzów maszynowni Narodowego Forum Muzyki, skąd na cały świat popłynie brzmienie nowej polskiej muzyki w formie streamingu na żywo.

Musica Polonica Nova to także liczne wydarzenia towarzyszące koncertom, działania edukacyjne. Pełny program imprezy TUTAJ, a rozmowa z Pawłem Hendrichem z audycji Variacje do posłuchania i zobaczenia TU.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama