Muzyczna Bitwa - etap antenowy: George Dyer Band vs. Anastasis

Ewa Zając | Utworzono: 2018-04-25 12:02 | Zmodyfikowano: 2018-04-25 12:02
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

To już przedostatni regularny pojedynek pierwszego etapu antenowego trzynastej edycji Muzycznej Bitwy. Dzisiaj spotykają się: działająca we Wrocławiu formacja George Dyer Band i legnicki zespół Anastasis. Zwycięzcę, który trafi do półfinału wskazują słuchacze głosami sms-owymi. Głosowanie trwa czwartku do 8 rano.

1) George Dyer Band

Zespół powstał rok temu we Wrocławiu. Jego liderem jest urodzony w Kalifornii, wychowany we Francji, od trzy lat mieszkający w Polsce George Dyer, pasjonat tworzenia muzyki, która podkreśla wspólne korzenie amerykańskiej muzyki bluesowej, rockowej i soulowej. Wraz z grupą przyjaciół przedstawiają autorskie utwory inspirowane muzyką blues oraz funk i rock. Opisują siebie tak: "unikalny wokal i brzmienie gitary George’a Dyer’a dopełnione składem zespołu: ognistą gitarą Rafała Biłasa, latynoskim perkusistą z Meksyku Mart’em Sanchez’em i pulsującym basem Maćka Mandrykowskiego, zarówno przenosi słuchaczy do czasów kiedy rodził się blues, ale też odsłania zupełnie nowoczesne, funk’owe brzmienie". Brali udział w licznych festiwalach bluesowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

utwór:

FB: http://facebook.com/georgedyerband
www: http://www.georgedyermusic.com/

2) Anastasis

Legnicki zespół założony w 1997 roku. Zagrali ponad 500 koncertów w całej Polsce i za granicą, wydali trzy płyty. Ostatni album ukazał się w 2014 roku, teraz pracują nad kolejnym.

Sami opisują siebie tak: "zespół z potężną pasją do muzyki przy zachowaniu niesamowitego profesjonalizmu w każdym calu. To niesamowita energia na scenie z porządną dawką mocnej muzyki".

 

Utwór:

FB: www.facebook.com/anastasispl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama