Festiwal Kwiatów w Zamku Książ [WIDEO, MAPKI]

Dorota Kuźnik, na podstawie inf. pras. | Utworzono: 2018-04-29 22:32 | Zmodyfikowano: 2018-04-29 22:32
A|A|A

(fot. Zamek Książ)

XXX Festiwal Kwiatów i Sztuki - Informacja dla turystów zmotoryzowanych

Festiwal Kwiatów i Sztuki rozpoczyna się dziś i potrwa do 3 maja na terenie Zamku Książ w Wałbrzychu. Poniżej informacje praktyczne dotyczące parkingów dla wszystkich zmotoryzowanych turystów, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

PARKINGI FESTIWAL KWIATÓW (bezpłatne) wraz z późniejszym dojazdem autobusem (2,50 zł/os)

I. PARKING PRZY AUCHAN
ul. H. Wieniawskiego 19, Wałbrzych
II PARKING PRZY TESCO
ul. Wałbrzyska 42 A, Świebodzice

PARKINGI FESTIWAL KWIATÓW (płatne)

II. STADO OGIERÓW KSIĄŻ – wyłącznie auta osobowe
IV. PARKING GŁÓWNY P1 – wyłącznie autokary

Ze względu na duże zainteresowanie Festiwalem Kwiatów i Sztuki, wszystkim zmotoryzowanym turystom organizatorzy radzą skorzystać z parkingów marketów Auchan w Wałbrzychu oraz Tesco w Świebodzicach, a następnie dojechać w pobliże terenu festiwalu autobusami festiwalowymi, które będą kursować co 30 minut. Parkingi te będą bezpłatne w dniach trwania festiwalu.

I.Parking Auchan oraz Castorama
Parking Auchan i Castoramy znajduje się na ul. H. Wieniawskiego 19, Wałbrzych. Autobusy Festiwalowe odjeżdżają stąd co 30 minut w godz. 08:30 – 19:00 na przystanek „Główny przystanek festiwalowy”, który znajduje się ok. 500 metrów od strefy drewnianych domków (teren festiwalu, strefa niebiletowana, mapka). Czas przejazdu wynosi ok. 10 minut.
Ceny biletów: 2,50 zł/ osoba, dzieci do wzrostu 140 cm - bezpłatnie

II. Parking Tesco
Parking Tesco znajduje się na ul. Wałbrzyskiej 42 A, Świebodzice. Autobusy Festiwalowe odjeżdżają z przystanku naprzeciwko parkingu, spod tzw. „Bramy z Lwami” co 30 minut w godz. 08:30 – 19:00 na przystanek „Stadnina Ogierów”, który znajduje się ok. 500 metrów od strefy drewnianych domków (teren festiwalu, strefa niebiletowana, mapka). Czas przejazdu wynosi ok. 5 minut.
Ceny biletów: 2,50 zł/ osoba, dzieci do wzrostu 140 cm - bezpłatnie

III. Parking Stado Ogierów Książ
Parking Stado Ogierów Książ znajduje się w odległości ok. 700 metrów od zamku (9 minut spacerem). Na czas festiwalu będzie dostępny wyłącznie dla aut osobowych! Posiada on szutrową nawierzchnią i nie jest parkingiem strzeżonym. Funkcjonowanie opisanego parkingu uzależnione jest od warunków pogodowych – w przypadku intensywnych i długotrwałych opadów deszczu parking zostaje zamknięty.
Wjazd na Parking Stado Ogierów Książ (z drogi krajowej nr 35) znajduje się ok. 700m przed rondem (przy Palmiarni). Rondo zlokalizowane jest na wjeździe do Wałbrzycha jadąc od strony Wrocławia.
Podmiotem odpowiedzialnym za obsługę parkingu jest Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim sp. z o.o., Zakład Stado Ogierów Książ.

IV. Parking Główny
Parking Główny znajduje się w parku w odległości ok. 900 metrów (12 minut pieszo) od Zamku Książ (mapka). W dniach festiwalu będzie dostępny wyłącznie dla autokarów! Idąc z parkingu do zamku przechodzi się obok Punktu Widokowego na Skale Olbrzyma oraz Mauzoleum Hochbergów. Parking ma asfaltową nawierzchnię i posiada status strzeżonego.

Wjazd na Parking Główny (z drogi krajowej nr 35) znajduje się ok. 150m przed rondem (przy Palmiarni). Rondo zlokalizowane jest na wjeździe do Wałbrzycha jadąc od strony Wrocławia. Od kwietnia do października na parkingu znajduje się kontenerowa płatna toaleta (2 PLN). Podmiotem odpowiedzialnym za obsługę parkingu jest Spółdzielnia Usługowa ODRA.

Parking dla Gości Hotelowych

W dniach festiwalu będą występować ograniczenia w dojeździe do Zamku. Organizatorzy proszą o kontakt z recepcją hotelu, w którym wykupiono usługę. 

Hotel Książ – [email protected], +48 74 66 43 890
Hotel przy Oślej Bramie – [email protected], +48 74 664 92 70
Hotel Zamkowy - [email protected], +48 74 665 41 44

Parking dla Osób Niepełnosprawnych
Organizatorzy proszą każdorazowo o kontakt pod nr +48 74 66 43 834 lub +48 74 66 43 872.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama