Koszykarki Ślęzy zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-04-29 17:15 | Zmodyfikowano: 2018-04-29 18:03

Wszyscy zastanawiali się czy po 30-punktowym pogromie w meczu numer dwa (58:88) zawodniczki Arkadiusza Rusina będą jeszcze w stanie podjąć rękawice. Początek meczu znów wyglądał jak najgorszy koszmar. Ślęza po 5 minutach przegrywała już 8:18. Na szczęście jak się miało później okazać był to najgorszy moment wrocławianek w tym meczu. Do końca kwarty Ślęza zdołała zniwelować straty o połowę - 15:21. Do przerwy był już remis 30:30. Zadecydowała o tym ostatnie 41 sekund pierwszej połowy. Tyle wystarczyło gościom do przeprowadzenia serii 5:0 - akcja 2+1 Klaudii Sosnowskiej i dwa celne wolne Marissy Kastanek.

Po powrocie z szatni wrocławianki nadal punktowały, a Wisła nie mogła znaleźć na nie odpowiedzi. Zaczęło się od serii 7:0. Gospodarze pierwszy rzut w drugiej połowie trafili dopiero po prawie 5 minutach. Maurita Ried skończyła dwutakt, ale krakowianki przegrywały już wtedy 32:37. Ślęza dobry moment miała jeszcze na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Wrocławianki po rzucie Eliny Dikeoulakou na 9 minut przed końcem objęły najwyższe tego dnia 15-punktowe prowadzenie - 53:38. Wiślaczki goniły i jeszcze na dwie minuty przed końcem przy stanie 56:60 miały realną szansę na remis. Kolejna minuta upłynęła bez celnego rzutu, aż za dwa trafiła w końcu Kourtney Treffers na 62:56 dla Ślęzy. Krakowianki jeszcze na 10 sekund przed końcem starały się zmniejszyć stratę do jednego posiadania, ale Leonor Rodriguez nie trafiła za trzy i było po meczu.

Bardzo dobrze w Krakowie spisały się rezerwowe Ślęzy zdobywając 17 punktów przy tylko czterech "oczkach" zmienniczek gospodarzy. Dodatkowo nie było już tak wielkiej dysproporcji w punktach w pomalowanych - 26:20 na korzyść Wisły. Krakowiankom nie pomogły nawet 22 punkty Rodriguez. Dla Ślęzy najwięcej - 15 - zdobyła Kourtney Treffers

Wisła Kraków - Ślęza Wrocław 58:62 (21:15, 9:15, 8:19, 20:13)

Wisła Kraków: Leonor Rodriguez 22, Cheyenne Parker 10, Maurita Reid 8, Giedre Labuckiene 7, Magdalena Ziętara 7, Sonja Greinacher 4, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 0, Tamara Radocaj 0.

Ślęza Wrocław: Kourtney Treffers 15, Sharnee Zoll 13, Elina Dikeoulakou 8, Tania Perez 6, Karina Szybała 5, Klaudia Sosnowska 5, Agnieszka Majewska 4, Tijana Ajdukovic 4, Marisa Kastanek 2.