Miedź walczy o ekstraklasę. Rywalem Chojniczanka

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-05-27 07:00

To może być jeden z najważniejszych meczów w historii Miedzi. Legniczanie podejmą dziś od 12.45 Chojniczankę. Zwycięstwo lub remis w tym meczu da upragniony awans do Ekstraklasy. Wiemy, jak ważny to jest mecz i że będzie nas wspierał komplet kibiców na trybunach. Grając u siebie, w takim meczu i z takim wsparciem, musimy walczyć o zwycięstwo – mówi trener Dominik Nowak.

Miedź w m minionym tygodniu miała trochę problemów zdrowotnych, ale przed meczem z Chojniczanką sytuacja kadrowa znacznie się poprawiła. Pole manewru znów mamy duże. Po kontuzji wrócił do treningów Frank Adu Kwame, a Jonathan de Amo Perez i Fabian Piasecki też już trenują na sto procent. Ciężko pracujemy i zachowujemy spokój, bo zespół jest w dobrej formie i świadomy swoich umiejętności. Od początku sezonu ta drużyna dobrze się czuje w grze ofensywnej i tak chcemy grać – o zwycięstwo! – mówi szkoleniowiec Miedzi.

Legniczanie nie spodziewają się jednak łatwego meczu i jak podkreślają, rywal też ma swoje atuty. Chojniczanka w tabeli zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 53 punktów i – podobnie jak Miedź – walczy o awans do ekstraklasy. Zespół z Chojnic po rundzie jesiennej był liderem tabeli, ale wiosną gra „w kratkę”. W ostatniej kolejce drużyna Krzysztofa Brede pokonała, co prawda, Chrobrego 3:0, ale chwilę wcześniej przydarzały im się wpadki, za jakie na pewno można uznać porażki 0:3 w Łęcznej czy 2:3 w Siedlcach. Jesienią w Chojnicach Miedź zremisowała 0:0. Jak będzie teraz? Miedź będzie miała za sobą wspaniałą, blisko 6-tysięczną publiczność!

Sędzią meczu będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. W innym spotkaniu Chrobry Głogów zmierzy się na wyjeździe z Bytovią.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.