Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #37

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-05-28 10:30 | Zmodyfikowano: 2018-05-28 10:30

OKKERVIL RIVER – The Dream and the Light

Will Sheef powrócił do żywych. Po żałobie spowodowanej śmiercią dziadka ani śladu, a nowa płyta „In The Rainbow Rain” prezentuje jedną z najbardziej piosenkowych odsłon Okkervil River.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Don't Move Back to LA”, „External Actor”.


HUMBLE BUZZ – Cojones

Znamy ich z środowych jam sessions we wrocławskim Niebie, ale też z naszej anteny. Jako duet Humble Buzz, Bartek Sypniewski (wokal, gitara) i Michał Nowakowski (cajon) zadebiutowali właśnie identycznie zatytułowaną płytą. Wypada zgodzić się z wokalistą, że na „Humble Buzz” krzykliwe fragmenty mieszają się z ciepłymi, wakacyjnymi rytmami.

Płyta jeszcze ciepła, choć muzycy już szykują nowy materiał, w gronie powiększonym o Macieja Burka.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Losing Pride”, „Language of Love”.


STEPHEN MALKMUS & THE JICKS – Refute

Sparkle Hard”, siódmy album Stephena Malkmusa, wierząc słowom byłego lidera Pavement, to jego najdojrzalsze dzieło. Najnowszy zestaw piosenek tradycyjnie ozdobiony został kilkoma znakomitymi gitarowymi zagrywkami („Kite” ), są i skrzypce, my zaś wybieramy ukłon w stronę muzyki country, „Refute”, w którym Kim Gordon wciela się w role niewiernej żony.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Middle America”.


SHILPA RAY – Shilpa Ray's Got a Heart Full of Dirt

Punk, blues i soul momentami są przez nią wykrzyczane, ale nierzadko też intymnie zaśpiewane przy akompaniamencie fortepianu. Nick Cave przepowiada jej wielką karierę, a słuchając tego nagrania ciężko nie zauważyć, że tembr i charyzmę Shilpy przykuwają uwagę.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Add Value Add Time”.


COURTNEY BARNETT – City Looks Pretty

Wróciła. Australijka, którą mogliśmy niedawno usłyszeć z The Breeders jak i w duecie z Kurtem Veilem, na „Tell Me How You Really Feel” przekonuje, że jak mało kto dziś ma talent do łączenia garażowej stylistyki i zgrabnych melodii w przebojowe piosenki.

Na playliście RWK do posłuchania również: „Need A Little Time”, „Charity”.


ICEAGE feat. SKY FERREIRA – Pain Killer

Choć pochodzą z Kopenhagi to unosi się nad nimi wyczuwalny duch Manchesteru późnych lat 1970. W wypadku Iceage łatka post punkowej rewolucji jest właściwa, ale w arsenale mają dużo więcej. Dowód? Chociażby ten przebojowy duet, w którym znajome gitary zostały znakomicie zaakcentowane sekcją dętą.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.