Bolid Politechniki Wrocławskiej najszybszy we Włoszech [ZDJĘCIA, FILM]

Radio Wrocław, mat. prasowe Politechniki Wrocławskiej | Utworzono: 2018-07-16 13:33 | Zmodyfikowano: 2018-07-16 13:33
Bolid Politechniki Wrocławskiej najszybszy we Włoszech [ZDJĘCIA, FILM] - (fot. mat. prasowe)
(fot. mat. prasowe)

W sobotę i niedzielę przyszedł czas na rywalizację na torze. Bolidy oceniane były w następujących konkurencjach dynamicznych – Acceleration (test przyspieszenia na dystansie 75 metrów), Skidpad (jazda na czas po torze w kształcie „ósemki”), Autocross (pokonanie na czas jednego okrążenia toru), Endurance (wyścig główny) i Efficiency (ocena wydajność pojazdu).

RT09 z czasem 3,69 sekundy okazał się najlepszy w teście przyspieszenia. Z wynikiem 54,46 sekund bolid zajął szóste miejsce w kategorii na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru i uplasował się na czwartej pozycji w kategorii Endurance i Efficiency. Niestety w kategorii Skidpad naszym studentom nie poszło już tak dobrze i zajęli w niej siedemnaste miejsce.

Ostatecznie zespół PWR Racing Team zdobył 805,169 pkt i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pojazdów z silnikiem spalinowym. Na drugim miejscu sklasyfikowano niemiecką drużynę Uniwersytetu Erlangen-Nuremberg (819,414 pkt), a na najwyższym stopniu podium stanęli młodzi konstruktorzy z austriackiego Uniwersytetu Technicznego w Graz (908,070 pkt).

Naszych studentów czekają w tym sezonie jeszcze dwa starty – w Czechach (31 lipca-4 sierpnia) i w Niemczech (6-12 sierpnia).