Sztuka w RW Kultura: kolorowa ceramika, archeologia, książka o Japonii i popkulturowy konwent [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-08-09 14:28 | Zmodyfikowano: 2018-08-09 14:41
A|A|A


Zaczęliśmy od spotkania z Janiną Myronową - pochodzącą z Ukrainy, od lat mieszkającą we Wrocławiu twórczynią ciekawej, bogato kolorowanej ceramiki o zaskakujących kształtach. O inspiracjach, warsztacie i sprzedawaniu dzieł rozmawialiśmy chwilę po 16:00.

Posłuchaj całej rozmowy:


Następnie spotkaliśmy się z dr. Pawłem Maderą z wrocławskiego Muzeum Archeologicznego. Nasz gość zajmuje się między innymi rekonstrukcją pieców dymarskich wzorowanych na obiektach sprzed niemal 2 tysięcy lat, odkrywanych przez archeologów na Dolnym Śląsku.

Posłuchaj całej rozmowy:


Odwiedziła nas też Małgorzata "Mauko" Korczak. W najbliższą sobotę premierę będzie miała jej pełna rysunków i grafik książka “Ja.Japonia / 私と日本” czyli subiektywna opowieść o podróży do Japonii, gdzie uczyła się japońskiego rękodzieła oraz odbywała rezydencję artystyczną.

Posłuchaj całej rozmowy:


A na koniec największy festiwal popkultury, czyli Konwent NiuCon, który odbędzie się w najbliższy weekend. W tym roku motywem przewodnim będą mitologie, a w temat chwilę po 18:00 wprowadzali nas Marta Cękalska i Mateusz Chudzińśki.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama