Natalia Lubrano, Tomasz Dobrzański, Festiwal Teatralny ZWROT (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-08-14 20:00 | Zmodyfikowano: 2018-08-14 20:00
A|A|A

Spotkanie z Tomaszem Dobrzańskim, wirtuozem fletu (i nie tylko), niestrudzonym poszukiwaczem nieodkrytych brzmień muzyki sprzed wieków. Dziś przede wszystkim jako szef artystyczny festiwalu Forum Musicum, zasłużonego w przybliżaniu muzyki niedzisiejszej, za to pełnej niezwykłego blasku i treści. Najnowszy festiwal odbędzie się od 17 do 25 sierpnia, na początek w NFM-ie perła barokowa: kompozycje Andrzeja Siewińskiego. A potem kolejne muzyczne klejnoty. Rozmawiamy i słuchamy.

A tu Tomasz Dobrzański i prababcia gitary:

Pierwszy gość związany z Festiwalem Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT, który potrwa od 20 do 23 września. Żaklina Małolepsza jest od kilkunastu lat związana ze sztuką w różnych wymiarach. To tancerka, wizażystka, animatorka, performerka, pedagog cyrku. Inicjatorka wielu działań artystycznych z udziałem osób niepełnosprawnych i seniorów, współtwórczyni niezależnej wrocławskiej grupy ProtoCIAŁO oraz projektu Happy Juggling Brain, który traktuje sztukę żonglowania jako formę terapii.

Mateusz Kępa, aktor i reżyser Teatru KORBA. Zagrał w wielu spektaklach tej sceny, m.in. 'Zabij mnie', 'W stanie' oraz w filmie 'Bałagan' Bartosza Kościelniaka. Reżyser 'Gallusa', 'Pana P.' i powstającego właśnie 'Kim jestem', który zostanie zaprezentowany na Festiwalu ZWROT 2018. W życiu pozateatralnym prawnik, który dzieli swoje życie między Legnicę i Wrocław, nieuleczalny fantasta.

Natalia Lubrano. Wrocławska artystka wystąpi 17 sierpnia w ramach malowniczego cyklu koncertów na patio budynku OVO (Podwale 83). To będzie koncert na jazzOVO, z trzema muzykami ze Stopklatki, w repertuarze piosenki z filmów, m.in. 'Shape of my Heart' czy 'Your Song'. Nasza rozmowa zahacza i o inne tematy i klimaty (pamiętamy choćby Tukana Publiczności zdobytego podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej za 'Wariatkę' z tekstem Osieckiej). A piątkowy koncert w OVO bezpłatny.

Do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w aplikacji mobilnej lub do usłyszenia w odbiorniku z systemem DAB+.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama