Dziś 19. Półmaraton Wałbrzych. Będą utrudnienia w ruchu

Bartosz Szarafin, el | Utworzono: 2018-08-18 14:30 | Zmodyfikowano: 2018-08-18 14:25
A|A|A

Fot: Półmaraton Wałbrzych 2017

- Wszystko będzie skumulowane do godzin popołudniowych - mówi Tomasz Durajczyk z Aqua Zdroju

- Apelujemy, aby nie odkładać przyjazdu na ostatnią chwilę - dodaje Durajczyk

Organizatorzy zachęcają, by nie parkować swoich pojazdów na trasie biegu, a jeśli ktoś planuje wyjazd - powinien postawić auto gdzie indziej. Z kolei do dyspozycji biegaczy przygotowano duży parking przy Hali Lekkoatletycznej przy ul. Chopina, a bliżej centrum - Plac przy ul. Rycerskiej, Plac przy ul. Kasztanowej i parking k. dawnego OSIRu przy ul. Sikorskiego.

19. Toyota Półmaraton Wałbrzych – zmiany w komunikacji miejskiej

Kolejna edycja półmaratonu w Wałbrzychu zostanie rozegrana jutro w godz. 9:00 – 15:00. Trasa biegu poprowadzona będzie głównymi ulicami Śródmieścia oraz Nowego Miasta powodując poniższe zmiany w organizacji ruchu:

  • Linia C, autobusy kursować będą przez ul. Sikorskiego do Galerii Victoria /bez wjazdu na przystanki położone przy ul. 1 Maja i Placu Solidarności.
  • Linie: A, 11, 12 w kierunku Podgórza z ulicy Kolejowej skierowane zostanie ulicą Sikorskiego do ulicy Niepodległości, natomiast w drodze powrotnej w kierunku Starego Zdroju autobusy pojadą ul. Sikorskiego, Kolejową gdzie za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego ustanowiony zostanie przystanek zastępczy.
  • Odjazdy w kierunku Jedliny – Zdroju, Walimia, Głuszycy realizowane będą z zastępczego przystanku przy ul. Kolejowej.
  • Linia 2, w kierunku Sobięcina i Piaskowej Góry autobusy będą kursować przez ul. Sikorskiego, omijając przystanki przy ul. Chrobrego 1, Nowy, Świat, Limanowskiego, Placu Solidarności i 1 Maja – ZUS.
  • Linia 5, w kierunku Rusinowa skierowana zostanie ulicami: Kolejową (dodatkowy przystanek za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego), Parkową, 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót) i dalej do Rusinowa, natomiast z Rusinowa w kierunku Szczawna Zdroju autobusy pojadą ul. 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót), Parkową, Kolejową do ul. Wysockiego, gdzie naprzeciwko hali OSiR utworzony zostanie zastępczy przystanek.
  • Linia 15, przystanek końcowy i początkowy przeniesiony zostanie z ul. Wysockiego na ul. Sikorskiego, linia kursować będzie w kierunku Glinika Nowego przez ul. Sikorskiego do ul. Moniuszki.Kursy w kierunku Nowego Miasta realizowane przez ul. Kolejową /przystanek zastępczy/, Parkową, 11 Listopada do ul. Piłsudskiego (nawrót przez ul. Kubeckiego) i z powrotem przez ul. 11 Listopada do ul. Sikorskiego.
  • Dodatkowo na zamkniętym odcinku drogi pomiędzy Placem Tuwima a Dworcem Głównym z częstotliwością co 30 minut kursować będzie autobus zastępczy.

WIĘCEJ: Rozkład specjalny

Zamknięcie ulic planowane jest na godz. 9:00, z wyjątkiem ul. Sikorskiego gdzie zmiany w organizacji ruchu występują już od godz,. 6:00 (ruch odbywa się wyłącznie zachodnią częścią drogi).

ZOBACZ TAKŻE: Trasa półmaratonu  

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama