Paweł Bernas najlepszy z kolarzy CCC Sprandi na wyścigu w Belgii

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-08-21 18:30

Paweł Bernas z grupy CCC Sprandi Polkowice zajął 6 miejsce w rozgrywanym w Belgii kolarskim wyścigu Stad Zottegem, którego trasa liczyła 203 km.

Triumfował Belg Jerome Baugnies przed swoim rodakiem Aime De Gendtem i Duńczykiem Lasse Hansenem.

Jeśli ktoś myślał, że na tym wyścigu jedna z pierwszych prób odjazdu będzie skuteczna i potem będzie można w peletonie nieco odpocząć, był w błędzie. Od samego startu dochodziło do licznych ucieczek, ale wszystkie były kasowane. Na półmetku, po 100 kilometrach wciąż wszyscy jechali razem.

Łukasz Owsian, Kamil Gradek i Jonas Koch byli w gronie tych, którzy przeprowadzali zdecydowane akcje, a ci ostatni dwaj zdołali załapać się do 24-odjazdu, która odskoczyła 75km przed metą i początkowo uzyskała ponad minutę przewagi. Później po ambitnym kontrataku, przeskoczył do niej także Paweł Bernas, więc „pomarańczowi” mieli z przodu aż trzech przedstawicieli.

Peleton nie miał wystarczającej siły napędowej, by gonić atakujących i różnica cały czas się zwiększała.

Na ostatnich 25 kilometrach zaczęło wrzeć w czołówce. Zaatakowali Lasse Norman Hansen, Aime De Gendt i Jermoe Baugnies, a w pogoń za nimi rzucił się Paweł Bernas, wraz dwójką innych kolarzy. Zdołali dołączyć do prowadzących, ale 9km przed końcem, liderująca wcześniej trójka przyspieszyła ponownie. Tym razem Polak nie zdołał już odpowiedzieć na ten ruch i ostatecznie zajął 6. miejsce.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.