Upłynął czas na rejestrację komitetów wyborczych, w jesiennych wyborach samorządowych

RW | Utworzono: 2018-08-27 18:06 | Zmodyfikowano: 2018-08-27 19:25
A|A|A

fot. archiwum RW

Jak poinformował Tomasz Szczepański, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu, w okręgu wrocławskim zgłosiły się 232 komitety, 3 zgłoszenia są jeszcze w trakcie weryfikacji. Jest to około 100 komitetów mniej, w porównaniu do 2014 roku.

W całym województwie zgłoszono 753 komitety - 23 są sprawdzane. Komisarz ma na to 3 dni. Formalnie kampania wyborcza w wyborach samorządowych ruszyła 14 sierpnia; wówczas rejestrację mogły rozpocząć komitety wyborcze. Dopiero od dnia wydania przez PKW postanowienia o przyjęciu zawiadomienia komitet wyborczy może m.in. rozpocząć zbieranie podpisów poparcia pod listami i prowadzić agitację wyborczą.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dwa tygodnie później, 4 listopada przeprowadzona zostanie druga tura głosowania tam, gdzie w pierwszej turze nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Więcej o wyborach jutro o 8.30 w Rozmowie Dnia Radia Wrocław. Gościem Dariusza Litery będzie dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu Tomasz Szczepański.

Do drugiej tury przechodzi dwóch kandydatów, którzy otrzymali najlepszy wynik. Wybieranych będzie blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama