Kończą się remonty szkół. We wrześniu naukę rozpocznie ponad 64 tys. dzieci

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-08-30 09:21 | Zmodyfikowano: 2018-08-30 09:41
A|A|A

Rok szkolny za pasem. Wrocławski magistrat kończy przygotowania placówek, w których naukę rozpocznie ponad 64 tysiące dzieci. W budynkach pogimnazjalnych otwarte zostaną dwie nowe podstawówki, a w kilku szkołach kończą się gruntowne remonty poprawiające infrastrukturę.

- To konieczne, bo w przygotowanych na 6 roczników placówkach musi zmieścić się ich 8. Jednocześnie widać jednak też tendencje - coraz więcej dzieci trafia do szkół rejonowych, z czego bardzo się cieszymy - mówi Jarosław Delewski, szef departamentu edukacji wrocławskiego magistratu.

Szkoły remontowane to SP 24 przy Częstochowskiej, gdzie budynek jest ocieplany i odnawiany. W szkole podstawowej nr 9 budynek przystosowywany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, z kolei w liceach nr 3 odnawiana jest elewacja, a w 10 wymieniany dach.

Na zmianę infrastruktury i przystosowanie szkół pod nowy system wrocławski magistrat już wydał 17 milionów złotych. Jak informuje urząd, cała reforma we Wrocławiu to koszt około 100 milionów złotych.

W całym województwie pierwszy dzwonek usłyszy we wrześniu 433 tysiące uczniów i przedszkolaków w blisko 3 tysiącach placówek.

Choć kuratorium nie prowadzi statystyk dotyczących tego, ile szkół w regionie zostało otwartych, a ile zamkniętych, dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk podkreśla, że jeśli tylko była taka możliwość gimnazja przekształcane były w szkoły podstawowe:

W tym roku nowy egzamin ośmioklasisty napiszą także pierwsze roczniki uczniów. Na początku uczniowie do zdania będą mieli język polski, matematykę i język obcy. Do tego dojdzie dodatkowy przedmiot - historia, biologia, geografia, chemia lub fizyka, ale to będzie dotyczyło uczniów, którzy od tego roku zaczynają czwartą klasę.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama