Czytanie Przedwiośnia, Noc iberyjskich opowiadań i fantastyczne Fantazmaty [WIDEO]

| Utworzono: 2018-09-07 18:15 | Zmodyfikowano: 2018-09-08 18:30

Bez tudzież czy z tudzież, tak czy inaczej w sobotę w Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego włączają się kolejne instytucje. Na maraton z opowieścią o Polsce, Cezarym Baryce i szklanych domach (bez skrótów) w Dolnośląskim Centrum Filmowym zapraszali nas Katarzyna Majewska i Jarosław Perduta, dyrektor DCF. Wśród czytających, tworzących ten 10-godzinny audiobook na żywo m.in. aktorzy Agata Kucińska. Wiesław Cichy, Adam Szczyszczaj, Rafał Kronenberger, Tomasz Lulek, Igor Kujawski, Halina Rasiakówna, Konrad Imiela i zespół Teatru Muzycznego Capitol oraz muzyk Maciej Kurowicki. 

W drugiej części programu Dobromiła Jankowska i Marcin Kurek zaproszali i opowiedzieli o szczegółach niezwykłego iberyjskiego prologu zbliżającego 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W piątkowy i sobotni wieczór, 7 i 8 września, we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej „Noc Opowiadań Iberyjskich”. W trakcie każdego z dwóch wieczorów można usłyszeć w oryginale (i w tłumaczeniach) wybranych przez Marcina Kurka utworów hiszpańskich i portugalskich autorów, m.in. Pabla Garcíi Casado, Patricii Esteban Erlés, Rosy Montero, Adolfa Garcíi Ortegi oraz Any Maríi Shua.

Fantazmaty to nowa inicjatywa literacka związana z światem fantastyki. Pierwotnie miał być to jednorazowy projekt wydawania darmowej antologii (rozprowadzanej w formie elektronicznej) przez zaprzyjaźnionych autorów i ludzi z branży. A antologia „Fantazmaty” chwyciła… Za chwilę, jeszcze w tym roku, ukaże się tom drugi, a właśnie ukazała się druga książka „Opowieści niesamowite” Marcina Rusnaka. O projekcie Fantazmaty opowie po godz 17.15 jedna z jego inicjatorek - Magda Brumirska.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.