Ogień w kulturze (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-09-18 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-09-18 22:00
A|A|A

Karolina Micuła, laureatka Tukana Publiczności 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Śpiewała wtedy m.in. Kultową 'Arahję', teraz mierzy się z repertuarem legend polskiej muzyki (i słowa) rockowej. W piątek na Scenie Gadzickiego Teatru Modrzejewskiej w Legnicy koncert z cyklu 'Bardowie wolności'. Usłyszymy jej interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego czy Maanamu, a także autorskie utwory Obywatelki Karoliny Micuły.

We Wrocławskim Teatrze Lalek w weekend premiera serialu teatralnego dla dorosłych. W roli głównej nasz ulubieniec: Kazio Sponge. W wybornym towarzystwie Anny Makowskiej-Kowalczyk i Grzegorza Mazonia. Odc. I, 'Wybory'. Całe supertrio w naszym studiu.

Do II Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT już dni. Od czwartku do niedzieli we Wrocławiu mnóstwo spektakli, również premierowe. Dziś kończymy nasz przedzwrotowy cykl prezentacji artystów i organizatorów. Tym razem: Dominika "Domi" Nestorowska (Grupa Artystyczna bravo2art), Piotr "Melchior" Torchała (Teatr Układ Formalny).

Konrad Imiela - aktor, autor, kompozytor, reżyser, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu - o najnowszym przedsięwzięciu, które odbędzie się w piątek od 8:30 na Capitolowym podwórku. To spotkanie z cyklu Creative Mornings. A tematem ma być Chaos. Przy okazji pytamy o teatralny sezon przy Piłsudskiego i gratulujemy wyróżnienia za 'Makbeta' na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. A o Creative Mornings rozmawiamy z Katarzyną Budzyń, organizatorką.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka istnieje od 20 lat, od kilku prowadzi teatr. Najbliższa - niedzielna - premiera to 'Niezłe kwiatki, czyli Nowy w rodzinie' w reżyserii Marty Kwiek. U nas reżyserka i prezes centrum Małgorzata Strońska.

Justyna Skoczek - znakomita pianistka, pedagog wrocławskiej Akademii Muzycznej - wraz z Mateuszem Wiśniewskim ze Stowarzyszenia im. Straussa opowiadają o unikatowym koncercie, którego tematem ogień. Ogień w muzyce. Zabrzmią utwory Glucka, Mozarta, Dvoraka w wykonaniu Justyny Skoczek i mezzosopranistki Magdaleny Wachowskiej. Gdzie? W Polanicy Zdroju, w Teatrze Zdrojowym. Kiedy? W czwartek o 10:00.

Tę część audycji powtarzamy w środę od 9:00.

Wieczór z Kulturą. Ostatni już dziś gość na żywo to Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego We Wrocławiu. O jesiennych nowościach w muzeum, a także o blogu, który Pan profesor rozpoczął opowieścią o ocalonej Madonnie, stojącej przy placu Nankiera.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama