Sztuka w RW Kultura: rzeźby, fotografie na nowych wystawach oraz mediacja sztuki [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-10-01 18:32 | Zmodyfikowano: 2018-10-01 18:55
A|A|A


Zaczęliśmy od Galerii Vivid, a tam od piątku "Gdzie kończy się architektura a zaczyna sztuka?" czyli wystawa rzeźb, instalacji i prototypów Oskara Zięty, do której za chwilę tygodniu dołączy ekspozycja związana z Eklektik Session 2018. Naszymi gośćmi byli Monika Idzikowska i Grzegorz Gołębiowski.


Odwiedziły nas też Agnieszka Kłos i jej studentki ze studiów podyplomowych Mediacji Sztuki Współczesnej - Marzena Niżyńska, Edyta Rakwał – Rząsa. Rozmawialiśmy o nauce pośredniczenia między artystami, kuratorami i publicznością, oraz niedawnym pobycie w szkole letniej na wyspie Gozo.


W wałbrzyskiej Starej Kopalni - Centrum Nauki i Sztuki rozpoczęła się wystawa "Magdalena Abakanowicz - Obecność, Istota, Tożsamość". O zmarłej w zeszłym roku artystce mówili Maria Rus Bojan, Magdalena Mielnicka i Paweł Ludwiczak.


A na koniec Valletta czyli jedna z tegorocznych Europejskich Stolic Kultury. Opowiadała o niej, zapraszając na swoją wystawę "Jak nie walczyć z miastem?" Natalia Pośnik. Razem z fotografką w studiu pojawił się także Krzysztof Bielaszka z AIR Wro.


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama