Sztuka w RW Kultura: nowe wystawy, nowe miejsce i konferencja [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-10-11 19:46 | Zmodyfikowano: 2018-10-11 20:05
A|A|A


Zaczęliśmy od kolejnej, nowej ekspozycji w Muzeum Etnograficznym. O wystawie "Modelarze pamięci" poświęconej takim zjawiskom z obszaru twórczości nieprofesjonalnej jak wieloelementowe i ruchome rzeźby oraz amatorsko tworzone makiety domów, gospodarstw i architektury wsi, opowiedziała Marta Derejczyk.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Na wystawie "Złoty Trójkąt" w klubie Surowiec możecie oglądać osobiste refleksje związane z globalizacją i postępującym konsumpcjonizmem, przywiezione z włóczęgi po azjatyckich aglomeracjach. O swoich obrazach mówił Chęęba.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Za nieco ponad tydzień, kuratorowaną przez Andę Rottenberg wystawą "1/1/1/1/1 Mirosław Bałka" zainauguruje OP ENHEIM czyli nowa przestrzeń dla kultury. O najbliższych wydarzeniach i planach mówiła dyrektor artystyczna Kama Wróbel.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


O przemianach w funkcjonowaniu sektora kultury, a co za tym idzie także w sposobie pracy producentów, menedżerów i promotorzy kultury i sztuki rozmawiać będą uczestnicy kolejnej konferencji Miasto i Kultura, która pod hasłem "kompromis" odbędzie się 18 i 19 października. W temat wprowadzał nas Krzysztof Bielaszka ze Strefy Kultury Wrocław.

Posłuchaj całej rozmowy:

 


 


Rozpoczynająca się w piątek w Muzeum Współczesnym Wrocław wystawa "Ucieleśnione" to kolejna odsłona kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Kluczem do selekcji zebranych na niej prac było tym razem ciało. O ekspozycji rozmawiałem z kuratorką Dorotą Miłkowską i jedną z artystek Małgorzatą ET BER Warlikowska.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama