Puchar EHF piłkarek ręcznych – wysoka porażka lubinianek

PP/PAP | Utworzono: 2018-10-13 20:05 | Zmodyfikowano: 2018-10-13 20:05

Po 20 minutach gry Zagłębie przegrywało tylko 7:9, ale od tego momentu rywalki systematycznie powiększały przewagę. Po kwadransie drugiej połowy było już 26:15. Nie do zatrzymania były Emma Friis i Helene Fauske, które razem zdobyły w sumie więcej goli niż cały zespół trenerki Bożeny Karkut.

Lubinianki miały problemy ze skutecznością (tylko 41% z gry, przy 63% rywalek). Świetną pracę wykonały także bramkarki duńskiej drużyny, które odbiły 44% piłek, czyli dwa razy więcej niż zawodniczki Metraco Zagłębia.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 19.00 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Herning-Ikast Handbold – Metraco Zagłębie Lubin 31:19 (15:9)

Herning: Ryde, Englert – Friis 12, Fauske 8, Jakobsen 3, Skogrand 2, Troelsen 2, Loeseth 2, Steffensen 1, Burgaard 1, Pedersen, Iversen, Bjerregaard.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Mączka 5, Grzyb 5, Górna 2, Ważna 2, Belmas 1, Buklarewicz 1, Matieli 1, Pielesz 1, Trawczyńska 1, Priolli, Milojević, Rosińska, Wasiak.