O Miłoszu i Herbercie z Franaszkiem, oddech z Magdą Knedler i "Druga ręka" Wojciecha Bonowicza [WIDEO]

Bartosz Synowiec, Jacek Antczak | Utworzono: 2018-10-13 17:00 | Zmodyfikowano: 2018-10-13 17:00
A|A|A

Rokrocznie, w drugim tygodniu października czwartkową audycję literacką RWK rozpoczynaliśmy od przedstawienia zdobywcy Nagrody Nobla. W tym roku literackiego Nobla nie było, ale zaczęliśmy od opowieści o życiu wielkiego polskiego Noblisty i… życiu wspaniałego poety, który zdaniem wielu także powinien tę najważniejsze literackie wyróżnienie otrzymać. Po godz. 16.15 naszym gościem był autor obsypanej nagrodami, znakomitej książki "Miłosz. Biografia", który w tym roku opublikował także dwutomową monumentalną opowieść pt. "Herbert. Biografia" (wydawnictwo Wydawnictwo Znak), Andrzej Franaszek - literaturoznawca, krytyk literacki, członek redakcji "Tygodnika Powszechnego".

 

Po godzinie 17. naszym gościem była pisarka Magdalena Knedler, laureatka nagrody EMOCJE 2017 Radia Wrocław Kultura za powieści „Dziewczyna z daleka” i „Klamki i dzwonki”. Magda Knedler, autorka ośmiu powieści (oraz trzech kryminałów) tym razem opowiedziała o premierowej powieści „Tylko oddech” (Wydawnictwo Novae Res).

Na koniec programu, powrót do poezji i rozmowa o Bursie, Angelusie i trochę o Wojtku Waglewskim, a przede wszystkim o… "Drugiej ręce". To tytuł najnowszego tomiku wierszy Wojciecha Bonowicza, poety, publicysty, nominowanego za tą książkę do Nike 2018. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama