Lot nad tęczą do góry nogami – czyli Dzień Dziecka w RWK [POSŁUCHAJ]

Jacek Antczak | Utworzono: 2021-06-03 19:47 | Zmodyfikowano: 2021-06-04 07:50

Z okazji Dnia Dziecka we wtorek przygotowaliśmy specjalny program, w którym gościli:

Patrycja Łacina-Miarka i Kamila Chruściel – aktorki Wrocławskiego Teatru Lalek opowiedziały o przedstawieniu „Lot przez tęczę" w reżyserii Radosława Kasiukiewicza. Już 5 czerwca Teatr Lalek zaprasza na prapremierę sztuki na podstawie bajek białoruskiego dysydenta Andreja Sannika. „Lot..." to historia myszki Piki, która ma wielkie marzenie: chciałaby pofrunąć wysoko do nieba, zobaczyć świat z góry i przelecieć przez tęczę. Jej przyjaciele, Tipo i Chiki, robią wszystko, żeby mogła je spełnić.

Magdalena Zarębska – wrocławska pisarka, autorka kilkunastu książek, najczęściej skierowanych dla dzieci i młodzieży. Opowiedziała nam nie tylko o swojej twórczości dla młodych odbiorców ale i o Bajkach domowych i premierowym spektaklu "O rety! Zuzia się nudzi" z jej scenariuszem w reżyserii Jolanty Sakowskiej z udziałem Klaudii Kący-Jasic i Wojciecha Gabera.

Magdalena Wosik – graficzka, ilustratorka, autorka rysunków i książek, profesor na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Przez wiele lat publikowała rysunki w lokalnym wydaniu „Wyborczej" i „Gazecie Wrocławskiej", a także czasopismach „Miś" i „Świerszczyk". Jest współautorką (z Piotrem Rychlem) antykolorowanek: „O! Ja cię! Smok w krawacie!" i „Agencja z o. o."oraz autorką „Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki" i „Ale Draka! Rysuję zwierzaka!". Magda Wosik otwierała 1.06 wystawę „Rysunki z temperamentem, ale bez polotu", gdzie pokazuje zestaw sześćdziesięciu prac, które powstały w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Ania Tomczak – Na koniec pośpiewaliśmy. Naszym gościem była wrocławska artystka i pedagog, która od 30 lat razem ze swoim mężem Januszem oraz zaprzyjaźnionymi muzykami pod szyldem „Rewelacja" prowadzi koncerty, warsztaty, zespoły dziecięce oraz obozy dla najmłodszych. Niedawno ukazała się też jej płyta pt. „Do góry i na dół". Piosenki, które trafiły na płytę, opowiadają o życiu w dziecięcym świecie.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.