Giselle w operze, rok 3185 we Wrocławiu, Kobietostan, 15-lecie Ewangelii Dzieciństwa (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-10-25 10:00 | Zmodyfikowano: 2018-10-25 10:00

Spotkanie z Ewą Głowacką, jedną z najwybitniejszych polskich primabalerin, dziś pedagogiem i choreografką. W Operze Wrocławskiej pani Ewa wraz z Zofią Rudnicką przygotowują słynną 'Giselle', romantyczny klasyk Adolphe'a Adama. Od polskiej premiery w Teatrze Wielkim w Warszawie mija w tym roku równo 70 lat.

Karolina Szymańska i Piotr Soroka - Teatr Komuny Paryskiej w Imparcie. Połączone siły, czyli Pracownia Komuny Paryskiej 45, Strefa Kultury Wrocław i Novy Ruch Teatr 28 października zapraszają na sceniczną prezentację podwórkowego musicalu sąsiedzkiego pt. 'Trójkąt. 45°'. Akcja dzieje się w roku 3185, mamy globalne ocieplenie, ale czy również stosunków międzyludzkich?

Agnieszka Bresler i Kolektyw Kobietostan. Okazją do wizyty reżyserki, aktorki i dramaturżki są pokazy dwóch przedstawień. 3 i 4.11 w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego zobaczyć można 'Kobietostan. Chór na jedną aktorkę' oraz 'Marię K.' - spektakl zrealizowany wraz z grupą Impro z Zakładu Karnego w Krzywańcu. 'Maria K.' to opowieść o Marii Komornickiej lub Piotrze Odmieńcu Właście, zrealizowana na podstawie książek Brygidy Helbig i Izabeli Filipiak.

Wieczór z Kulturą w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura. Gościem audycji będzie Kamila Klamut z Teatru ZAR, obchodzącego właśnie 15-lecie spektaklu 'Ewangelie Dzieciństwa'. Opowiadamy o fascynującej artystycznej przygodzie z teatrem, śpiewem, źródłami, zapowiadamy także najbliższe prezentacje spektaklu 'Camille' w Instytucie Grotowskiego.

Do usłyszenia i zobaczenia co wtorek w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.