"Zaśpiewajmy dla Niepodległej". Rozgrzewka z wokalistami [WIDEO]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-11-07 12:29 | Zmodyfikowano: 2018-11-07 12:34
A|A|A

W samo południe wielkie zgromadzenie dolnośląskich chórów, zespołów i wszystkich kochających śpiew, wykona razem jedną pieśń legionową, podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu świata w liczbie śpiewających jeden utwór.

Będzie to kulminacyjny moment wielkiego spotkania pokoleń i artystów zorganizowanego dla upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy. Zanim jednak zaśpiewamy, musimy się do tego przygotować,a pomogli nam w tym w wrocławscy artyści.

Lekcja 1  z Olą Turoń - nauczycielem śpiewu, znana m.in. z występów w The Voice of Poland

Lekcja 2 z Olą Turoń

Lekcja 3 z Tomaszem Leszczyńskim - aktorem teatru Capitol

Lekcja 4 z Tomaszem Leszczyńskim

Lekcja 5  z Katarzyną Gayą - wokalistką, nauczycielką śpiewu

Każdy występujący otrzyma na pamiątkę wydarzenia specjalnie wydany na tę okazję śpiewnik i odznakę stanowiącą materialny dowód uczestnictwa w próbie ustanowienia rekordu świata w śpiewaniu dla Niepodległej.

Wydarzenie będzie relacjonowane w Radiu Wrocław, a także transmitowane w Internecie na żywo.

Chcielibyśmy serdecznie zachęcić wszystkie zespoły, chóry, solistów, amatorów i profesjonalistów z Państwa regionu do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

„Zaśpiewajmy dla Niepodległej” to inicjatywa ponad podziałami, jednocząca pokolenia Polaków wokół wspólnego, radosnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości po ponad 123 latach zaborów i podziałów. Jesteśmy głęboko przekonani, że taka forma celebracji, poprzez wspólny śpiew niepodległościowych pieśni, mająca istotny walor edukacyjny i artystyczny pozwoli wzmocnić w Polakach poczucie narodowej wspólnoty oraz walnie przyczyni się na zwrócenie ich uwagi na wyjątkowość nadchodzącej rocznicy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama