"Zaśpiewajmy dla Niepodległej". Rozgrzewka z wokalistami [WIDEO]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-11-07 12:29 | Zmodyfikowano: 2018-11-07 12:34
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

W samo południe wielkie zgromadzenie dolnośląskich chórów, zespołów i wszystkich kochających śpiew, wykona razem jedną pieśń legionową, podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu świata w liczbie śpiewających jeden utwór.

Będzie to kulminacyjny moment wielkiego spotkania pokoleń i artystów zorganizowanego dla upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy. Zanim jednak zaśpiewamy, musimy się do tego przygotować,a pomogli nam w tym w wrocławscy artyści.

Lekcja 1  z Olą Turoń - nauczycielem śpiewu, znana m.in. z występów w The Voice of Poland

Lekcja 2 z Olą Turoń

Lekcja 3 z Tomaszem Leszczyńskim - aktorem teatru Capitol

Lekcja 4 z Tomaszem Leszczyńskim

Lekcja 5  z Katarzyną Gayą - wokalistką, nauczycielką śpiewu

Każdy występujący otrzyma na pamiątkę wydarzenia specjalnie wydany na tę okazję śpiewnik i odznakę stanowiącą materialny dowód uczestnictwa w próbie ustanowienia rekordu świata w śpiewaniu dla Niepodległej.

Wydarzenie będzie relacjonowane w Radiu Wrocław, a także transmitowane w Internecie na żywo.

Chcielibyśmy serdecznie zachęcić wszystkie zespoły, chóry, solistów, amatorów i profesjonalistów z Państwa regionu do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

„Zaśpiewajmy dla Niepodległej” to inicjatywa ponad podziałami, jednocząca pokolenia Polaków wokół wspólnego, radosnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości po ponad 123 latach zaborów i podziałów. Jesteśmy głęboko przekonani, że taka forma celebracji, poprzez wspólny śpiew niepodległościowych pieśni, mająca istotny walor edukacyjny i artystyczny pozwoli wzmocnić w Polakach poczucie narodowej wspólnoty oraz walnie przyczyni się na zwrócenie ich uwagi na wyjątkowość nadchodzącej rocznicy.

REKLAMA
Reklama