Tak ma wyglądać Pomnik Niepodległości

Piotr Osowicz | Utworzono: 2018-11-09 12:50 | Zmodyfikowano: 2018-11-09 12:52
A|A|A

tak ma wyglądać nowy wrocławski pomnik

Do konkursu zgłosiło się 19 artystów i zespołów projektowych. Wygrała drużyna dwóch rzeźbiarzy i architektki - Agnieszki Wolskiej oraz Jarosława Smolaka i Mariusza Kosiby.

Jury w skład którego wchodził miedzy innymi architekt miasta Piotr Fokczyński, podjęło decyzję jednogłośnie:

- Rzeźba ujmuje prostotą i lapidarnością. Nie jest przegadana - dodaje  prof. Michał Jędrzejewski, artysta malarz i scenograf z wrocławskiej ASP:

Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 50.000 tys złotych oraz zaproszenie do negocjacji umowy na wykonanie szczegółowego opracowania pokonkursowego. Pomnik powstanie w ciągu najbliższych 3-4 lat, koszt jego budowy nie powinien przekroczyć 2 milionów złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~mieszkaniec
2018-11-10 09:42:04
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Macie błąd w treści- wszyscy zwycięzcy są rzeźbiarzami, a pani Agnieszka jest i rzeźbiarzem i architektem.
~Mieszkaniec
2018-11-10 09:39:39
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
W końcu coś zrobią z tym skwerem. Przyda się trochę nowoczesności w tym miejscu, podoba mi się taki syntetyczny pomysł. Dobrze, że nie jest to jakiś pomnik napchany orzełkami i symbolami.
~Ulicznik
2018-11-09 20:14:47
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 17
Dzisiaj 2 miliony a zakończy się 3-4 milionami. W "tęczowym" Wrocławiu wszystko możliwe. A tak na poważnie ten projekt du...y nie urywa. Taki sobie.
~Zacofanie
2018-11-09 17:48:45
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
A kiedy Wrocław będzie miał nowa wyższa iglicę? Zobaczcie na budynki w Dubaju czy Chinach na Sky Tower.
~Juzek Ambergold
2018-11-09 16:22:55
z adresu IP: (94.197.xxx.xxx)
Ocena: -6
Niech jeszcze wypisza na nim nazwiska ofiar katastrofy Soleńskiej
~mój
2018-11-09 15:48:28
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
"50.000 tys złotych " 50 milionów nagrody? Z czyich pieniędzy?
~Czesuaf
2018-11-09 14:53:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Miał być stadion za miliard w każdej dzieknicy i arlekin za milion na każdej ulicy? No i będzie, wydamy Waszą kasę na co chcemy i co nam zrobicie?
~xxx2
2018-11-09 14:45:55
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: 4
a po co to? Nie lepiej za te kase wyremontowac jakis skwer?
~tomek
2018-11-09 14:19:09
z adresu IP: (185.75.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sprzedam blachę chromowaną - idealna na pomnik
~PEtro
2018-11-09 14:12:05
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
to chyba żart . Do odzyskania niepodległości doprowadziły : zabijanie wrogów przez Piłsudskiego i dyplomacja Dmowskiego. A tu ch...., postawimy se szklany klocek. Dobrze ze ktoś nie wpadł na postawienie tęczowej flagi.
~Tadziu Guz
2018-11-09 13:58:57
z adresu IP: (91.198.xxx.xxx)
Ocena: 0
ale to tak na poważnie?????????
~antywąs
2018-11-09 13:33:37
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 1
I co to niby przedstawia? Mistrzowie treści...
~Jaks
2018-11-09 13:08:39
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 1
Fajny. Wygląda jak milion dolarów. Kosztuje jedynie milion PLN ;)