Sztuka w RW Kultura: nowe wystawy w Entropii, Muzeum Architektury i MWW oraz kolejni artyści na rezydencji [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-11-12 11:56 | Zmodyfikowano: 2018-11-12 11:59

Od najbliższego wtorku 13 listopada w galerii Entropia napotkamy ciemny prostopadłościan o długościach boków pozostających w stosunku pierwszych liczb ciągu 1², 2², 3² z głośnikami zainstalowanymi na przedniej ścianie. O dźwięku jaki będzie wydobywał się się z instalacji "Monolith" i kilku innych tematach, porozmawiałem z Maciejem Markowskim.

Posłuchaj całej rozmowy:

 


 

Od piątku 9 listopada Muzeum Architektury zaprasza na wystawę poświęconą twórczości Adolfa Radinga, jednego z kluczowych i dotychczas najmniej rozpoznanych architektów modernistycznego Wrocławia. O jego ideach i realizacjach opowiedział Jerzy Ilkosz.

Posłuchaj całej rozmowy: 


 

Od 9 listopada na poziomach 3 i 4 Muzeum Współczesnego Wrocław zobaczymy ekspozycję "Medytacje Fibonacciego+Sztruksowy zając | wobec Katarzyny Kobro", poświęconą jednej z najwybitniejszych rzeźbiarek współczesnych w 120. rocznicę jej urodzin. O wystawię rozmawiałem z kuratorką Dorotą Grubba-Thiede.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

A na koniec spotkaliśmy się z kolejnymi artystami którzy wybrali nasze miasto jako miejsce dziań w ramach rezydencji artystycznej. O dźwiękach Wrocławia opowiedziała Amaia Vicente, a o mieście bez reklam Mario Paniego. którzy w studiu zagościli z Bereniką Nikodemską z AIR Wro.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

 

Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.